5 علت مهم برای خرید اقلام دست دوم

به گزارش گیگابلاگ، این روزها به علت رشد شدید قیمت ها، بازار کالاهای کارنموده از قبل رونق بیشتری گرفته است. خرید اجناس دست دوم قبلاً تا حدودی کوتاه آمدن از آنچه واقعاً می خواستیم و رضایت دادن به آنچه پیدا می کردیم بود! یا پرداختن هزینه بیشتر به خاطر واسطه ها و دلال ها؛ اما این روزها می توانیم دقیقا همان چیزی که احتیاج داریم را به صورت دست دوم پیدا کنیم. بازارچه های مجازی مثل اپلیکیشن خبرنگاران و کانال های محلی که در آن افراد در حال تعویض و فروش وسایلشان هستند، فضای خریدوفروش اجناس دست دوم را به گونه ای فراهم نموده اند که هیچ واسطه ای در کار نیست و می توانیم مستقیم با فروشنده مذاکره کنیم و تخفیف بگیریم. استفاده از اجناس دست دوم مزیت های زیادی دارد که در زیر به مهم ترین آن ها را اشاره خواهیم کرد.

5 علت مهم برای خرید اقلام دست دوم

1- یاری به محیط زیست

اگر می خواهیم برترین کار را برای محیطمان انجام دهیم، خرید کالاهای دست دوم نقطه آغاز است. همه باید مقدار اتلاف را به حداقل برسانیم و انرژی را در هرکجا که می توانیم ذخیره کنیم، از خانه گرفته تا محل کار. مصرف کالای دست دوم باعث کاهش ضایعات و فراوری بی رویه می گردد. مادامی که مردم حاضر به خرید لوازم دست دوم باشند احتیاجی به فراوری نسخه نو ولی بی کیفیت همان محصول نیست و فراوری بی رویه ادامه نخواهد یافت.

2- صرفه جویی در هزینه ها

خرید دست دوم باعث صرفه جویی در هزینه ها می گردد. واضح است که هزینه خرید دست دوم از یک برند معروف، کمتر از قیمت اولیه آن است. از طرفی کالاهای باکیفیت تر چون از مواد بهتر ساخته می شوند معمولاً گران تر هستند؛ با خرید دست دوم کیفیت خوب را با قیمت کمتر می خریم. اما اگر اجناسی که کیفیت پایین تری دارند بخریم آن محصول عمر چندانی نخواهد کرد و نه تنها سرمایه گذاری ننموده ایم، ضرر هم داده ایم.

برای تصمیم گیری درمورد خرید وسایلی که ضرورتی ندارد نو خریداری شوند، اینجا را بخوانید.

3- ترس از صدمه تماشا

وقتی یک وسیله نو می خریم تا مدت ها باید مراقب باشیم که مبادا خراشی بردارد. یا بسته بندی آن را تا چند وقت نگه داریم که تمیز بماند! بعضی افراد به خاطر همین ترس از آن وسیله استفاده نمی نمایند! اولین خراشی که بر روی یک تکه از مبلمان یا ماشین تازه می افتد، ناراحت نماینده است! اما وسایل استفاده شده از این بابت برای استفاده راحتی ایجاد می نمایند. در خصوص وسایل در حد نو هم حسی شبیه به نگرانی از آسیب و صدمه وجود دارد ولی اگر فنجان قهوه مان را اتفاقی روی میز دست دومتان بریزیم، آب از آب تکان نمی خورد! آسودگی واقعاً ارزشش را دارد!

4- به روز می مانیم

با پیشرفت سریع تکنولوژی امروزه وسایل خانگی و دیجیتالی یکی پس از دیگری سریع جایگزین هم می شوند. با خرید دست دوم این قبیل وسایل موقع تعویض غرامت کمتری می پردازیم. نکته: در این بین خرید وسایل الکترونیکی خانگی نسبت به وسایل دیگر از ریسک بیشتری برخوردارند.

5- آماده می خریم

بعضی از وسایل که احتیاج به مونتاژ و سر هم شدن دارند اگر به صورت دست دوم خریداری شوند، چون به وسیله صاحب قبلی آن آماده شده اند، آماده تحویل گرفته می شوند و ما را از دردسر سر هم کردن خلاص می نمایند!

با خرید اجناس دست دوم، اقلامی دوباره به چرخه مصرف باز می گردند که ممکن بوده برای همواره دور ریخته شوند یا وسایلی که صاحب قبلی آن واقعاً استفاده ای از آن نمی نموده است. اگر هم بعضی از وسایل آسیب دیده باشند، مثل مبلمان و اثاثیه منزل، به راحتی و با هزینه کم تعمیر می شوند و روی هم رفته ارزش خرید دست دوم را دارند.

منبع: دیوار
انتشار: 6 مرداد 1401 بروزرسانی: 6 مرداد 1401 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 15497

به "5 علت مهم برای خرید اقلام دست دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 علت مهم برای خرید اقلام دست دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید