آقای جوکوویچ، چرا آن تورنمنت را برگزار کردی؟!

به گزارش گیگابلاگ، اعلام ابتلای نواک جوکوویچ به ویروس کرونا به عنوان چهارمین تنیسوری از تورنمنت آدریاتور بازتاب گسترده ای در رسانه های ورزشی جهان داشته است.

آقای جوکوویچ، چرا آن تورنمنت را برگزار کردی؟!

بلافاصله پس از برداشته شدن محدودیت های امنیتی و بهداشتی در صربستان، جوکوویچ با دعوت از تعدادی از ستارگان تنیس منطقه اروپای شرقی، اقدام به برگزاری یک تورنمنت نمایشی با هدف جمع آوری کمک های خیریه کرد. با وجود ماهیت این تورنمنت و هدف از برگزاری آن، از جوکوویچ به خاطر زمان بندی و شرایط برگزاری این مسابقات در دو کشور صربستان و کرواسی نقدها فراوانی صورت گرفت. در برخی تصاویر منتشرشده از آدریاتور معین است که شرکت کنندگان و هواداران فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی کنند. نقدها با ابتلای 4 شرکت کننده این رقابت ها به کرونا شدت گرفت و حالا کار به جایی رسیده است که دو تن از ستاره های زمان حاضر تنیس هم علیه مرد شماره یک جهان صحبت کرده اند.

یکی از منتقدان جوکوویچ نیک کرجیوس، تنیسور استرالیایی بوده که خودش بارها به خاطر رفتارهای غیرقابل قبول مورد انتقاد قرار گرفته، و تصمیم مرد شماره یک تنیس جهان را ابلهانه توصیف کرده است. او روز گذشته (سه شنبه) ویدئویی در صفحه شخصی اش در توئیتر منتشر کرد که جوکوویچ و تعدادی دیگر از شرکت کنندگان آدریاتور را در حال شرکت در یک جشن و میهمانی بدون رعایت کردن فاصله گذاری اجتماعی نشان می داد. او اقدام جوکوویچ و دیگر تنیسورهای شرکت کننده در آدریاتور را غیرقابل مقایسه با تمام کارهایی که خودش در تمام عمرش انجام داده است دانست و گفت: برای تمام بازیکنانی که به ویروس کووید19 مبتلا شده اند دعا می کنم. از این پس دیگر به من به خاطر انجام کارهایی غیرمسئولانه و احمقانه اشاره نکنید چون اتفاقی که اخیراً افتاده احمقانه ترین مورد در نوع خودش است، چگونه همه این افراد می توانند این قدر نادان باشند؟

اندی ماری، برترین تنیسور بریتانیا هم سه شنبه اولین بازی اش پس از تعلیق مسابقات به خاطر شیوع کرونا را با یک مصاف نمایشی انجام داد اما در شرایطی که تمامی معیارهای بهداشتی با دقت و سختگیری رعایت می شد. او نیز درباره تورنمنت آدریاتور گفت: با دیدن تصاویر جشن بازیکنان و میهمانی بچه ها، ابتلای این تعداد آدم به کرونا چیز عجیبی نیست، هیچ خبری از فاصله گذاری اجتماعی نبود. فکر نمی کنم که برگزاری آدریاتور کمکی به بهبود وجهه تنیس کرده باشد. ویروس کرونا به هدف و نیت کاری که ما انجام می دهیم کاری ندارد. ما باید به مقررات احترام بگزاریم.

آدریاتور و میهمانی های پیرامون آن نه تنها گریبان ستاره های تنیس و خانواده های آنها را گرفته بلکه نیکلا جوکیچ، بزرگترین ستاره بسکتبال صربستان را هم که در NBA شاغل است هم بی نصیب نگذاشته است و به همین دلیل نقدها از جوکوویچ به خاطر زمینه سازی این شیوع گسترده افزایش پیدا کرده است.

منبع: فرارو
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 شهریور 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 4656

به "آقای جوکوویچ، چرا آن تورنمنت را برگزار کردی؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقای جوکوویچ، چرا آن تورنمنت را برگزار کردی؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید