اسپیس ایکس امروز 58 ماهواره اینترنتی را به فضا می فرستد

به گزارش گیگابلاگ، اسپیس ایکس تصمیم دارد امروز 58 ماهواره اینترنتی استارلینک را همراه 3 ماهواره تصویربرداری از زمین را به فضا ببرد.

اسپیس ایکس امروز 58 ماهواره اینترنتی را به فضا می فرستد

به گزارش خبرگزاری مالی ایران به نقل از دیجیتال ترندز، شرکت اسپیس ایکس تصمیم دارد امروز محموله ای از ماهواره های اینترنتی استارلینک را به مدار زمین بفرستد.

البته این ماموریت با عملیات های پیشین متفاوت است زیرا شروع رسمی پروژه Smallest Rideshare Program است. این طرح سرویس پرتاب ماهواره را با بهایی ارزان در اختیار شرکت ها قرار می دهد.

محموله ای که اسپیس ایکس امروز به مدار زمین می برد، شامل 58 ماهواره استارلینک همراه 3 ماهواره تصویربرداری از زمین متعلق به شرکت سانفرانسیسکوییPlanet Labs است.

با احتساب ماهواره هایی که امروز به فضا پرتاب می گردد شمار استارلینک های موجود در مدار زمین به 538 دستگاه می رسد. تعداد ماهواره های شرکت پلنت لبز نیز به 18 دستگاه می رسد.

اسپیس ایکس از فوریه 2020 میلادی برنامه ارسال محموله به فضا برای شرکت های دیگر را ارائه کرد. بهای ارسال ماهواره های کوچک به فضا از یک میلیون شروع می گردد. این درحالی است که اگر هر شرکتی بخواهد محموله اش را به تنهایی به فضا ارسال کند باید ده ها میلیون دلار هزینه کند.

به عقیده کارشناسان ماموریت های ارسال محموله به فضا برای شرکت های دیگر در آینده به کسب وکاری پرسود تبدیل می گردد و اسپیس ایکس یکی از انبوه شرکت هایی است که چنین سرویسی را فراهم می نمایند.

طبق توئیتی که اسپیس ایکس منتشر نموده عملیات پرتاب مذکور امروز در ساعت 9:21 دقیقه به وقت گرینوویچ(13:51) انجام می گردد.

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 4373

به "اسپیس ایکس امروز 58 ماهواره اینترنتی را به فضا می فرستد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپیس ایکس امروز 58 ماهواره اینترنتی را به فضا می فرستد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید