اقامه دعوای ایالت اورگن علیه پلیس مخفی ترامپ

به گزارش گیگابلاگ، در ادامه بازداشت های غیرقانونی معترضان مسالمت جو به دست پلیس مخفی ترامپ در شهر پورتلند، دادستان کل ایالت اورگن برای پایان دادن به این بازداشت ها، دادخواستی را علیه دولت فدرال ارائه کرد.

اقامه دعوای ایالت اورگن علیه پلیس مخفی ترامپ

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دادستان کل ایالت اورگن آمریکا دادخواستی را علیه دولت فدرال به دلیل بازداشت غیرقانونی معترضان ضد نژادپرستی در این ایالت تنظیم کرد.

از زمان قتل جورج فلوید شهفرایند سیاه پوست آمریکایی به دست پلیس سفیدپوست این کشور، اعتراضات شبانه علیه خشونت پلیس در پورتلند، بزرگترین شهر این ایالت ادامه داشته است.

به گزارش بی بی سی، در روز های گذشته افسران فدرال در خودرو های بدون نشان با زور معترضان را در خیابان ها بازداشت و بدون توضیح برده اند. دولت فدرال مدعی است که می کوشد نظم را به این شهر بازگرداند.

نیرو های فدرال که از سوی رئیس جمهور آمریکا در این شهر مستقر شده اند همچنین علیه معترضان از گاز اشک آور و سایر سلاح های غیرکشنده استفاده می کنند.

در دادخواست مذکور، دادستان کل اورگن خواستار دستوری برای بازداشتن ماموران وزارت امنیت داخلی، سرویس مارشال های آمریکا، گمرک و حفاظت مرزی و همچنین سرویس حفاظت فدرال از بازداشت های بیشتر شده است.

الن روزنبلوم دادستان کل در بیانیه ای اعلام کرد این روش ها باید متوقف شوند. این ها نه تنها حق اعتراض مسالمت آمیز مردم را سلب می کند بلکه اوضاع در خیابان ها را بی ثبات تر می کند. وی اضافه کرد: این روش ها کاملاً غیر ضروری و با شیوه اورگن در تضاد است. هر آمریکایی باید وقتی این اتفاقات را می بیند حس بیزاری کند. اگر این اتفاق می تواند در پورتلند بیفتد، هر جای دیگری ممکن است رخ دهد.

این دادخواست ماموران فدرال را به نقض اصلاحیه چهارم و پنجم به دلیل بازداشت مردم بدون حکم و فرایند مقرر متهم می کند.

کیت براون فرماندار اورگن نیز در روز های گذشته ماموران دولت ترامپ را به سوءاستفاده آشکار از قدرت متهم کرده بود.

تد ویلر، شهردار شهر پورتلند هم روز جمعه در کنفرانس خبری از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا خواست، پلیس های فدرال را اعزام نکند و آن هایی که هستند را هم از این شهر خارج کند. تد ویلر به ترامپ گفت که نیرو های پلیس را در ساختمان هایشان نگه دارد.

هفته نامه آمریکایی نیشن بتازگی در گزارشی به جنگ مخفی رئیس جمهور آمریکا با معترضان پرداخت. این هفته نامه نوشت پلیس های فدرال در شهر پورتلند دست کم از سه روز پیش با استفاده از خودرو هایی که آرم پلیس ندارند در شهر گشت زنی و معترضان را دستگیر می کنند.

روایت های افراد و ویدئو های منتشرشده در فضای مجازی نشان می دهد که مأموران پلیس بعد از حرکت با خودرو به سمت معترضان بدون هیچ توضیحی آن ها را دستگیر می کنند.

مارک پتیبون، یکی از افرادی که به همین شکل دستگیر شده گفت: من را داخل ون بردند، کلاهم را روی صورتم کشیدند تا نتوانم ببینم و دستم را روی سرم گذاشتند. مرا داخل ساختمانی بردند که بعداً فهمیدم مقر دادگاه فدرال بود.

بسیاری از شهر های آمریکا از 25 ماه می (پنجم خرداد ماه) بعد از قتل نژادپرستانه فلوید صحنه اعتراض بوده اند. این اعتراضات رفته رفته به دیگر کشور های جهان که شاهد تفکرات نژادپرستی در بافت جامعه خود هستند، از جمله کشور های مختلف اروپایی نیز کشیده شده است.

پلیس آمریکا برخورد خشونت آمیزی با معترضان داشته است. دونالد ترامپ فرمانداران ایالت ها و پلیس را به مماشات با معترضان متهم کرده و خواستار برخورد های قاطعانه تر شده است.

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 5002

به "اقامه دعوای ایالت اورگن علیه پلیس مخفی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقامه دعوای ایالت اورگن علیه پلیس مخفی ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید