بدون متولی بودن وزارت صمت به مدت چندین ماه بی تدبیری است

به گزارش گیگابلاگ، عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی در مورد بی تدبیری دولت برای کنترل گرانی ها گفت: چندین ماه است که استراتژیک ترین وزارتخانه یعنی وزارت سمت بدون متولی است.

بدون متولی بودن وزارت صمت به مدت چندین ماه بی تدبیری است

رحیم زارع، نماینده آباده وعضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مصاحبه با خبرنگاران اضافه نمود: وزارت صمت مسئولیت های مهمی از جمله کنترل و نظارت بر قیمت ها را بر عهده دارد ولی به دلایل مختلف این وظایف کم رنگ شده و نظارت قوی و قدرتمندی هم در مورد کنترل قیمت ها دیده نمی شود و همین امر باعث شده گرانی های بدون دلیل و منطق دیده شود.

وی با اشاره به اینکه قسمتی از گرانی ها به شرایط کشور نیز باز می شود گفت: البته با مدیریت مناسب هم می توان از این شرایط عبور کرد کما اینکه مجلس درپی افزایش قیمت ها و صدمه دیدن شرایط معیشتی مردم در تامین کالاهای اساسی بخصوص قشر ضعیف که از درآمد پایداری برخوردار هستند و با مشکل روبرو شده اند تصمیم گرفته تغییراتی را در بودجه بدهد تا شرایط را بهتر نماید.

عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی تاکید نمود:طبق تصمیم مجلس مقرر شده 30 میلیارد تومان از محل جابه جایی در بودجه سال 99، یارانه معیشتی به 60 میلیون نفر داده شود که از این مبلغ به 20 میلیون نفر ماهانه 120 هزار تومان و به 40 میلیون نفر هم ماهیانه 60 هزار تومان برای نیم سال دوم تعلق می گیرد.

نماینده آباده در مورد تخصیص این رقم یاد آور شد: با دولت در حال رایزنی هستیم و این اختیار را به دولت می دهیم تا برای تامین اعتبار، از محل جابه جایی بودجه سال 99 این مبالغ را تامین کند تا انشالله گره ای از مسائل اقشار کم در آمد جامعه برای تامین کالاهای اساسی باز شود.

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 5964

به "بدون متولی بودن وزارت صمت به مدت چندین ماه بی تدبیری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدون متولی بودن وزارت صمت به مدت چندین ماه بی تدبیری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید