تخفیف ویژه برای ساکنان محدوده طرح ترافیک در سال 99

به گزارش گیگابلاگ، در طول سال های گذشته رسم بر این بود که تسهیلاتی برای ساکنین مناطقی که خانه آن ها در محدوده طرح زوج و فرد قرار گرفته بود، اعمال گردد. این طرح با تغییراتی همچنان ادامه دارد و به محدوده کنترل آلودگی هوا تغییر نام داده است. حال عمار سعیدیان فر مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیک شهرداری تهران از اعطای تخفیف 50 درصدی در هزینه طرح ترافیک و طرح محدوده کنترل آلودگی هوا به ساکنان محدوده طرح ترافیک اطلاع داد.

تخفیف ویژه برای ساکنان محدوده طرح ترافیک در سال 99

به گفته عمار سعیدیان فر تغییراتی در تسهیلات ارائه شده به ساکنان محدوده طرح ترافیک منظور شده است. برابر تصویب شورای شهر تهران ساکنان محدوده کنترل آلودگی هوا در سال 99 می توانند از یکبار خروج قبل از ساعت 9 و یکبار ورود بعد از ساعت 16 به صورت رایگان بهره مند شوند. این رقم پیش از این یک بار خروج قبل از ساعت 8:30 و یک بار ورود بعد از ساعت 17 بود که اکنون دچار تغییر شده است.

به گفته سعیدیان فر ساکنان محدوده دوم کنترل آلودگی هوا یا زوج و فرد سابق فقط برای عوارض محدوده دوم از تخفیف 50 درصدی برخودارند و چنان چه وارد محدوده طرح ترافیک شوند، از تخفیف ورود به طرح ترافیک بی بهره خواهند بود. علاوه برآن ساکنان محدوده طرح ترافیک می بایست وجوه قانونی خود از جمله عوارض نوسازی، پسماند، خودرو و بدهی عوارض طرح ترافیک را پرداخت کنند تا نیازی برای مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک و ارائه مدارک کتبی نداشته باشند. مستاجرانی نیز که تاریخ اتمام قرارداد آن ها نزدیک است، باید هرچه سریع تر قرارداد اجاره منزل را تمدید کرده و آن را به دفاتر خدمات الکترونیک ارائه دهند. سعیدیان فر در خاتمه افزود: رزرو طرح ترافیک از سال آینده برای تمامی ساکنین شهر تهران، چه آن هایی که در محدوده طرح ترافیک هستند و چه سایرین الزامی است.

این شیوه تخفیف طرح ترافیک در شرایطی اعمال می گردد که اساسا ابهامات در خصوص میزان کارکرد طرح های ترافیکی تهران شامل منطقه ویژه کاهش آلودگی وجود دارد که تا به امروز به شکل روشن پاسخ داده نشده است.

منبع: خبر آنلاین

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 2820

به "تخفیف ویژه برای ساکنان محدوده طرح ترافیک در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخفیف ویژه برای ساکنان محدوده طرح ترافیک در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید