تسریع در فرایند تکمیل زیرساخت های دولت الکترونیک در بحران کرونا

به گزارش گیگابلاگ به نقل از وزارت ارتباطات، رضا باقری اصل در نخستین جلسه کارگروه ویژه پیگیری اجرای دولت الکترونیکی در سال 99 با اشاره به لزوم سرعت بخشیدن به تکمیل سرویس ها و زیرساخت های خدمات یکپارچه دولت گفت: این سرویس ها باید برای ارائه خدمات دولت الکترونیک به مردم در شرایط فعلی کشور هرچه سریعتر تکمیل گردد.

تسریع در فرایند تکمیل زیرساخت های دولت الکترونیک در بحران کرونا

در این نشست، موضوعات مربوط به کیفیت و افزایش خدمات آنلاین در حوزه های مالیات، خدمات بیمه ای کارفرمایی، سلامت پایه، تکمیلی، مستمری، قبوض پرداختی، شماره گذاری خودرو و تعویض پلاک، خدمات بانکی، ابلاغیه های قضایی، ارسال و دریافت مکاتبات دستگاه های اجرایی برای یاری به کاهش رفت و آمدهای مردم و خدمات از راه دور دولت الکترونیکی در شرایط مقابله با ویروس کرونا آنالیز و تصویب شد.

همچنین برای ارائه خدمات به کسب و کارها (G4B) مقرر شد، سامانه های یکپارچه خدمات دولت نظیر کارپوشه ملی ایرانیان، درگاه اینترنتی خدمات دولت (iran.gov.ir)، سامانه دولت همراه و سامانه خدمات دولت با اقدامات اجرایی هرچه سریعتر تجهیز شوند.

در ادامه این نشست مقرر شد جلسات آینده تا حصول نتایج مورد انتظار به شکل مستمر با سازمان ها و دست اندرکاران طرح ها و پروژه ها برگزار گردد و پس از حصول نتیجه و جمع بندی گزارش اجرای مصوبه سیزدهم شورای اجرایی فناروی اطلاعات برای رئیس جمهوری ارسال گردد.

نخستین جلسه کارگروه ویژه پیگیری اجرای دولت الکترونیکی در سال 99 همزمان به صورت حضوری و آنلاین در محل دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات با حضور نمایندگان دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات، دفتر معاون اول رئیس جمهوری، سازمان برنامه و بودجه، سازمان اداری و استخدامی کشور، مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، دبیرخانه هیئت مقررات زدایی و سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 3218

به "تسریع در فرایند تکمیل زیرساخت های دولت الکترونیک در بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسریع در فرایند تکمیل زیرساخت های دولت الکترونیک در بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید