تشکیل هسته های پژوهشی در حوزه فناوری های علوم شناختی

به گزارش گیگابلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از تشکیل 15 هسته پژوهشی نو در حوزه فناوری های علوم شناختی در کشور اطلاع داد.

تشکیل هسته های پژوهشی در حوزه فناوری های علوم شناختی

سید محمد مهدوی، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، در نشست با جمعی از محققان آزمایشگاه های پژوهشکده علوم شناختی پژوهشگاه دانش های بنیادی بر تامین نیروی متخصص و مجرب حوزه علوم شناختی تأکید کرد و گفت: یکی از اهداف اصلی تشکیل هسته های پژوهشی در این حوزه تربیت و آموزش نیروهای کاربردی در حوزه علوم شناختی است که بتوانند در اکوسیستم فناوری و نوآوری اثرگذار باشند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 20 هسته پژوهشی در حوزه علوم شناختی در کشور فعال شده و از دیگر برنامه های ما راه اندازی 15 هسته شناختی تازه است که این هسته ها که در دل مراکز دانشگاهی سراسر کشور تشکیل خواهند شد، آنها انجام فعالیت های پژوهشی، طراحی، فراوری و ساخت ابزارها و سیستم های فناورانه با کاربردهای شناختی است.

مهدوی با بیان اینکه توسعه فعالیت های پژوهشی به همکاری های مشترک میان محققان و اساتید احتیاج دارد، گفت: ستاد یکی از حلقه های رابط میان این دو سرحلقه مهم در توسعه علوم و فناوری های شناختی محسوب می گردد و برای تحقق این هدف حمایت های لازم را ارائه نموده و می نماید.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی شرط ورود محصولات فراوریی در این حوزه به بازار مصرف را اقبال عمومی از این فراوریات بیان کرد و اضافه کرد: در صورتی که محصولات فراوری شده بتوانند در بازار جایگاه خود را پیدا نمایند، ستاد چتر حمایتی خود از آنها را گسترده خواهد نمود. علاوه بر این، ستاد سالانه برای حمایت از تجهیز مراکز آزمایشگاهی در دانشگاه ها، چاپ مقالات علمی و انتشار کتب در حوزه های دانش علوم شناختی اعتبار ویژه ای را در نظر می گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 خرداد 1402 بروزرسانی: 7 خرداد 1402 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 20502

به "تشکیل هسته های پژوهشی در حوزه فناوری های علوم شناختی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل هسته های پژوهشی در حوزه فناوری های علوم شناختی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید