حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در 13 ماه، دو و نیم برابر شد

به گزارش گیگابلاگ، تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت مجموع دریافتی بازنشستگان حداقل بگیر در 13ماه بیش از 2 و نیم برابر شده و سایر سطوح نیز افزایش بیش از 2 برابری داشته اند و با هر معیار و هر مرجعی که حساب کنید در این مدت نرخ تورم به این اندازه نبوده و کار بسیار ارزشمندی صورت گرفته است.

حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در 13 ماه، دو و نیم برابر شد

به گزارش سازمان تأمین اجتماعی، مصطفی سالاری روز دوشنبه در جلسه ای با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اعضای کانون عالی بازنشستگان که با ارتباط ویدئو کنفرانسی با مدیران تأمین اجتماعی و روسای کانون های بازنشستگان استانها همراه بود، اظهارداشت: دو مرحله متناسب سازی و افزایش سنواتی حقوق بازنشستگان موجب بهبود قابل توجه معیشت بازنشستگان شده است و البته ما تمایل داشتیم که افزایش بیش از این انجام دهیم و اگر منابعی باشد هیچ تردید و مضایقه ای نداریم و از حداکثر ظرفیت برای بهبود خدمت رسانی به بازنشستگان و کارگران استفاده می گردد.

سالاری اضافه کرد: مرحله اول متناسب سازی حقوق بازنشستگان در مرداد 99 و با فاصله یک هفته پس از ابلاغ مصوبه مجلس اجرا شد و ما با تمام توان و استفاده از همه ظرفیت های ممکن برای ارتقای خدمات تأمین اجتماعی و بهبود معیشت بازنشستگان اقدام کردیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای آغاز برنامه متناسب سازی از اهمیت و حساسیت این موضوع و مسائل این راستا مطلع بودیم، گفت: از ابتدا به دنبال برآورده کردن مطالبات برحق جامعه بوده ایم و می دانستیم آغاز این کار باعث شکل گیری و افزایش توقعات و مطالبات می گردد اما برای ما بسیار مهم است که برای این جمعیت عظیم که معیشت آنان وابسته به تامین اجتماعی است بتوانیم گام موثری برداریم.

سالاری از دریافت سهام مربوط به مرحله اول اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان در روزهای آینده اطلاع داد و اضافه کرد: علاوه بر 32 هزار میلیارد تومانی که مطابق قانون به صورت اختصاصی برای سازمان تأمین اجتماعی درنظر گرفته شده بود؛ 5 هزار 400 میلیارد تومان نیز از محل 12 هزار میلیارد تومانی که سال گذشته برای تمامی صندوق های بازنشستگی تصویب شده بود به تامین اجتماعی رسید و طی روزهای آینده این شرکتها دریافت می شوند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزایش حقوق پیشتر در متناسب سازی سایر صندوق های بازنشستگی را زمینه ساز ایجاد توقعات برحقی در بین بازنشستگان تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: در ماه های انتهایی سال گذشته کوشش زیادی کردیم که منابع بیشتری دریافت کنیم و در روزهای آخر سال نیز با پیگیری فراوان پیروز شدیم که یک میلیون و 200 هزار تومان به هر بازنشسته پرداخت کنیم.

سالاری با بیان اینکه در امسال نیز کوشش سازمان تأمین اجتماعی این بود که در فروردین احکام بازنشستگان صادر گردد، گفت: این کار حاصل حمایت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پیگیری و مشارکت نمایندگان تشکل های بازنشستگان است و پیگیر این تشکلها بابت انتقال مسائل و مطالبات بازنشستگان ارزش و اهمیت بالایی دارد.

وی تداوم پرداخت های مربوط به متناسب سازی و تضمین خدمت رسانی به جامعه تحت پوشش تأمین اجتماعی را بدیهی دانست و اضافه کرد: درباره تامین منابع 89 هزار میلیارد تومان تردیدی نداریم و نحوه وصول و فرآیند وصول را به سرعت پیگیری می کنیم.

سالاری دریافت مطالبات تأمین اجتماعی از دولت را در سال گذشته و امسال بی نظیر ارزیابی کرد و گفت: با وصول 89 هزار میلیارد تومانی که مطابق قانون بودجه امسال فرآیند آن آغاز شده و قطعا به زودی به نتیجه می رسد، در مجموع 144 هزار میلیارد تومان در مدت 14ماه از دولت دریافت می کنیم و تعهدات جاری دولت نیز برای نخستین بار در قانون بودجه لحاظ شده است.

مدیرعامل سازمان تأمین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحول جدی در خدمات درمانی این سازمان گفت: هزینه خدمات درمانی در بیمارستان های دولتی در شهرهای فاقد مرکز درمانی تأمین اجتماعی برای همه بیمه شدگان و در همه مناطق کشور برای افراد بالای 65 سال رایگان است و تأمین اجتماعی کل هزینه بستری را برعهده گرفته است.

وی طرح نسخه الکترونیک را از دیگر افتخارات سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: این طرح همچنین افتخاری برای دولت است و گامی بسیار ارزشمند برای ارتقای همه جانبه خدمات درمانی در کل کشور محسوب می گردد.

سالاری توسعه خدمات غیرحضوری و کاهش مراجعات مردم به شعب تأمین اجتماعی را از دیگر اقدامات صورت گرفته در سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: اجرای طرح 3070 برای ارائه غیرحضوری 30 خدمت و کاهش 70 درصدی مراجعات مردم شعب تامین اجتماعی را خلوت کرد و 30 خدمتی که رونمایی شده است را دائماً آنالیز می کنیم تا اشکالات احتمالی در اسرع وقت برطرف گردد و برای این خدمات به زودی به جایی می رسیم که ارائه این خدمات در شعب متوقف گردد.

وی همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی با سازمان تأمین اجتماعی را نیز ارزشمند و قابل تقدیر دانست و گفت: در بودجه 1400 هر پیشنهادی که به ضرر سازمان تأمین اجتماعی بود، حذف و هر قانونی که برای ارتقای خدمات این سازمان مورد احتیاج بود، تصویب شد.

علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: از زحمات و کوشش های صادقانه مدیرعامل و مجموعه مدیریتی و کارشناسی سازمان تأمین اجتماعی بابت پیگیری و کوشش در راستای تحقق خواسته ها و مطالبات بازنشستگان در متناسب سازی تشکر و قدردانی می کنیم.

وی اضافه کرد: از هفته دوم فروردین جلسات مرحله دوم متناسب سازی موضوع 89 هزار میلیارد تومان را آغاز کردیم و روزهای بسیار زیادی با مشغله فراوان داشتیم. احکام اولیه ای که صادر شده بود با دستور و موافقت دکتر سالاری اصلاح شد تا بازنشستگان بعد از سال 95 نیز افزایش قابل توجهی داشته باشند و بازنشستگان سخت و زیان آور نیز با سنوات ارفاقی مشمول شدند.

بیات ادامه داد: با اقدامات صورت گرفته در نهایت افزایش حقوق هیچ بازنشسته ای کمتر از 50 درصد نخواهد بود و در مجموع از همه ظرفیت های ممکن برای افزایش حقوق بازنشستگان استفاده شده است.

وی با تشکر از تمامی مسئولان و مدیران کشوری و دستگاه های مختلف برای همراهی و حمایت سازمان تأمین اجتماعی برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان، گفت: انتظار بازنشستگان تامین اجتماعی این است که هر نوع پرداختی و تغییر و ارتقا حقوقی که برای بازنشستگان کشوری و لشکری انجام می گردد برای ما نیز لحاظ گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 9260

به "حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در 13 ماه، دو و نیم برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در 13 ماه، دو و نیم برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید