خبرنگاران پنج هزار و 920 مدرسه خراسان رضوی در شبکه شاد فعال شده اند

به گزارش گیگابلاگ، مشهد- خبرنگاران- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت:در گام اول تا به امروز بیش از پنج هزار و 920 مدرسه ابتدایی استان در شبکه شاد فعال شده اند و بقیه مدارس طی روزهای آینده با فراهم شدن زیر ساخت ها در این بستر فعال خواهند شد.

خبرنگاران پنج هزار و 920 مدرسه خراسان رضوی در شبکه شاد فعال شده اند

قاسمعلی خدابنده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: نظرسنجی ها نشان داد که بیشترین رضایت مندی از کلاس هایی است که به صورت غیر متمرکز توسط معلمان و دبیران برگزار شده زیرا معلم با توجه به شناخت از دانش آموزان خود، شیوه تدریس کار شده و بودجه بندی دروس، آموزش مجازی را مهیا می سازد و این شیوه نتیجه بخش تر است.

وی ادامه داد:به همین دلیل وزارت آموزش و پرورش بستر دوسویه ارتباط و آموزش بین معلم و دانش آموز را در فضای مجازی در قالب شبکه آموزش دانش آموزی (شاد) راه اندازی کرد که با بسیاری از سامانه های موجود در آموزش و پرورش از جمله سناد مرتبط است و ضمن این که اطلاعات مدیران، معلمان و دانش آموزان نیز در آن کاملا محفوظ خواهد ماند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: بعضی از مدارس مشهد به علت قرار داشتن در مناطق محروم از امکان اینترنت نیز محروم هستند و به همین دلیل ارائه آموزش های مجازی و تهیه مطالب آموزشی توسط معلمان نیز با مشکل همراه است.

خدابنده اضافه نمود: دو هزار مدرسه در مناطق محروم استان خراسان رضوی تا انتها اردیبهشت ماه به اینترنت متصل می شوند.

وی با بیان این که حدود 650 هزار دانش آموز در مشهد مشغول به تحصیل هستند که زیرساخت اینترنت برای همه آنها به نوعی فراهم است اضافه نمود: اما در بعضی از مدارس مناطق محروم به خصوص در حاشیه شهرها دانش آموزان امکان دسترسی به گوشی اندروید و یا تبلت را ندارند که در این زمینه نیز خیرین نیک اندیش قول مساعدت داده اند.

وی گفت: پس از شیوع ویروس کرونا و تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا، تعطیلی ناخواسته مدارس جهت قطع شدن زنجیره شیوع این ویروس صورت گرفت و به تبع آن اوضاع به گونه ای رقم خورد که امکان بازگشایی مدارس حاصل نشد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: بر خلاف تعطیلی مدارس، آموزش تعطیل نشد و بسیاری از معلمان و دبیران خراسان رضوی به صورت خودجوش به سمت آموزش های مجازی حرکت کردند و این راهبرد توسط استان و در سطح ملی نیز پیگیری و در نهایت بستر آموزش های مجازی پایه ریزی شد.

خدابنده اضافه نمود: در ادامه این فرایند بخشی از دروس در رسانه ملی ضبط و پخش، بعضی از محتواها در سایت اداره کل آموزش و پرورش استان به صورت آفلاین بارگذاری شد و تدریس بعضی محتواها نیز به صورت آنلاین و برخط انجام گشت که همگی این شیوه ها به استمرار آموزش و یادگیری یاری کرد.

به گزارش خبرنگاران، تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا از ابتدای اسفند ماه سال 98 تا به امروز ادامه دار شده است و هر چند آموزش و پرورش سعی کرد با استفاده از توان و تجربه معلمان و همکاری رسانه ملی فرایند آموزش تعطیل نشود، اما آموزش در تلویزیون نتوانست به طور کامل نیازهای آموزشی دانش آموزان را مرتفع کند.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش با توجه به وجود خلاءهایی در آموزش از راه دور برای دانش آموزان از همان هفته های ابتدایی تعطیلی مدارس، از ایجاد یک شبکه اجتماعی دانش آموزی مستقل برای آموزش مجازی دانش آموزان خبر داده بود.

پس از گذشت یک ماه از وعده وزیر، انتها شبکه اجتماعی دانش آموزان تحت عنوان شاد آماده و در خدمت نظام آموزشی نهاده شد.

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 3571

به "خبرنگاران پنج هزار و 920 مدرسه خراسان رضوی در شبکه شاد فعال شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پنج هزار و 920 مدرسه خراسان رضوی در شبکه شاد فعال شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید