رایزنی دولت افغانستان برای حضور ترکیه در تامین امنیت فرودگاه کابل

به گزارش گیگابلاگ، پس از ابراز تمایل ترکیه برای ادامه حضور در افغانستان، دولت کابل رایزنی برای تامین امنیت فرودگاه کابل توسط ترکیه را شروع نموده است.

رایزنی دولت افغانستان برای حضور ترکیه در تامین امنیت فرودگاه کابل

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، رسانه های افغان اعلام کردند که دولت این کشور برای سپردن مسئولیت تامین امنیت فرودگاه بین المللی حامد کرزی به نظامیان ترکیه در حال رایزنی است.

رحمت الله اندر سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی افغانستان به طلوع نیوز گفت که کابل در این باره تصمیمی را خواهد گرفت که سودش برای افغانستان قابل لمس باشد.

اندر اظهارداشت: پس از خروج نیروهای خارجی، تمام فرودگاه های ما از جمله فرودگاه کابل فعال می ماند و ما آن انتخاب را می کنیم که سودش ملموس باشد.

ویس احمد برمک وزیر کشور سابق افغانستان نیز در این باره گفت: ترکیه عضو ناتو است و می تواند یک پل ارتباطی میان کشورهای اسلامی و جامعه غرب باشد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه پس از اجلاس ناتو به خبرنگاران گفته بود که آنکارا برای تامین امنیت فرودگاه کابل به حمایت های سیاسی، لجستیکی و اقتصادی آمریکا و نیز همکاری پاکستان و مجارستان احتیاج دارد.

این در حالی است که طالبان تصریح نموده با حضور نیروهای خارجی در افغانستان تحت هر عنوان و از هر کشوری مخالف بوده و نسبت به حمله به این نیروها هشدار داده است .

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 9551

به "رایزنی دولت افغانستان برای حضور ترکیه در تامین امنیت فرودگاه کابل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی دولت افغانستان برای حضور ترکیه در تامین امنیت فرودگاه کابل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید