روایت جالب بولتون از حسادت ترامپ به پوتین و شی جین پینگ ، ترامپ از پوتین می ترسد؟

به گزارش گیگابلاگ، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا از بی اعتمادی ترامپ به دفتر خودش و کارکنان خودش پرده داشت. او همچنین گفت که ترامپ به اشخاص بزرگی مثل ولادیمیر پوتین و شی جینپینگ غبطه می خورد.

روایت جالب بولتون از حسادت ترامپ به پوتین و شی جین پینگ ، ترامپ از پوتین می ترسد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا در مصاحبه با پایگاه دویچه وله گفت: به اعتقاد من ترامپ نه تنها به بروکراسی به صورت کلی، بلکه حتی به کارکنان خودش به شدت بی اعتماد است. او هنوز هم به طور کامل درک ننموده است که معنای رئیس جمهوری بودن در ایالات متحده چیست.

او درباره تمایل ترامپ به بعضی از رهبران دنیا گفت: من روانپزشک نیستم و مردم را روانکاوی نمی کنم، اما ترامپ به عبارتی، به شی جینپینگ و ولادیمیر پوتین حسادت می کرد. او دوست داشت با اشخاص عظیم صحبت کند. خب می دانید، اشخاص عظیم دور هم جمع می شوند و کارهایی مربوط به اشخاص عظیم را انجام می دهند. فکر می کنم که این ساده پنداری بود.

بولتون در پاسخ به اینکه آیا ترامپ از رئیس جمهوری روسیه می ترسید، گفت: فکر نکنم از او بترسد. موارد زیادی برای انتقاد وجود دارد، اما وقتی مردم فراتر از آنچه ضروری است برای انتقاد در پیش می گیرند، این قضیه انتقاد آن ها علیه ترامپ را تقویت نمی نماید، بلکه آن را تضعیف می نماید. این مساله بسیاری از طرفداران او را شجاع می نماید که بگویند ما قربانی یک توطئه هستیم.

مقام سابق دولت ترامپ درباره اینکه مانع تراشی در راه عدالت سبک زندگی ترامپ است، گفت: من دادستان نیستم. من تصمیم های مشکوک را به اطلاع دادستان کل و شورای حقوقی کاخ سفید رساندم. اکنون تعداد اندکی از مقام های آمریکایی آماده هستند تا با ترامپ مخالفت نمایند. به مرور زمان از تعداد افرادی که درون دولت حضور دارند و مایلند تا ترامپ را در خصوص شماری از مسائل به چالش بکشند، کم شده است.

جان بولتون گفت: وظیفه هر شخصی مقابل قانون اساسی این نیست که در مواجهه با چنین رئیس جمهوری به تمجید از او بپردازد بلکه وظیفه این است که کار درست را انجام دهد. اگر شما نمی خواهید دستوری را انجام دهید، کار مسوولانه این است که استعفا دهید.

بولتون همچنین درباره اینکه گفته می گردد اطلاعاتی درباره تبانی روسیه با نیروهای وابسته به شبه نظامیان طالبان در افغانستان برای کشتن نیروهای ائتلاف در ازای دریافت جایزه، به اطلاع دونالد ترامپ نرسیده است، ابراز شگفتی کرد.

جان بولتون بدون اظهار نظر درباره این گزارش اطلاعاتی آمریکا گفت، باور نمی نماید که ترامپ حتی اطلاعاتی را که برایش آماده می گردد، مطالعه کند. این مشاور امنیت ملی سابق آمریکا گفت: در جریان 17 ماه حضورم در کاخ سفید، هرگز ندیدم که رئیس جمهوری آمریکا گزارش های روزانه را بخواند.

او همچنین ادعای کاخ سفید مبنی بر اینکه دونالد ترامپ آگاه ترین شخص روی کره زمین است، رد کرد. بولتون گفت: بر خلاف آنچه بعضی مشاوران رئیس جمهوری آمریکا گفته اند، او آنقدر که باید اطلاعات نمی گیرد.

بولتون گفت ترامپ پیش از دیدار رو در رو با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی کاملا آمادگی پیدا نکرد و صرفا با تمایلش برای اینکه نوعی توافق با کیم جلو برود، اقدام کرد. جان بولتون گفت: فکر نمی کنم او درک نموده باشد که چه کاری انجام می داد. او میل داشت که توافقی درباره برنامه تسلیحات هسته ای کره شمالی منعقد گردد. فکر نمی کنم مطالعه او روی این مساله کافی بوده باشد. بهتر می شد اگر رئیس جمهوری آمریکا موارد را مطالعه می کرد و آن ها را با دقت بیشتری مورد آنالیز قرار می داد.

جان بولتون در پاسخ به سوالی درباره قتل و امحای جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی در سال 2018 از ترامپ دفاع کرد. او گفت: ترامپ تصمیم گرفت که میخواهد کنار سعودی ها بایستد... آن هم به دلیل اهمیت روابط. پوتین به او گفته بود که روس ها آماده فروش تسلیحات به سعودی ها هستند، اگر آمریکا این کار را نکند.

خبرنگار دویچه وله در ادامه این سوال را بیان کرد که همه مساله این بوده که آمریکا تسلیحات بیشتری به فروش برساند و این برای مردمی که به دست رژیم سعودی سرکوب می شوند، به چه معناست. بولتون گفت: همواره این شما نیستید که تصمیم می گیرد چه کسی در یک بخش متفاوت و بی ثبات از دنیا متحد شما گردد. هیچکس در دولت از آنچه بر سر جمال خاشقجی آمد، دفاع نکرد. من مشاور امنیت ملی بودم نه تصمیم گیرنده مسائل امنیت ملی.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 4837

به "روایت جالب بولتون از حسادت ترامپ به پوتین و شی جین پینگ ، ترامپ از پوتین می ترسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت جالب بولتون از حسادت ترامپ به پوتین و شی جین پینگ ، ترامپ از پوتین می ترسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید