دومینوی استعفا در کابینه ترامپ

به گزارش گیگابلاگ، بتسی دِووس وزیر آموزش دولت آمریکا استعفانامه خود را به دلیل نقش دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور در تهییج هوادارانش و رقم زدن حوادث کنگره آمریکا، ارائه داد.

دومینوی استعفا در کابینه ترامپ

در نامه استعفای او خطاب به ترامپ به تاریخ روز پنجشنبه که نسخه ای از آن به دست شبکه سی ان ان رسید، دِووس رفتار مهاجمان به کنگره را نادرست و افراطی خواند و نوشت درباره تاثیر لفاظی های ترامپ بر رخ دادن این اتفاقات تردیدی وجود ندارد و این مسئله را نقطه عطفی برای خود خواند.

وی اضافه نمود: بچه هاِ تاثیرپذیر در حال تماشای همه این ها هستند و از ما یاد می گیرند. معتقدم هر کدام از ما وظیفه اخلاقی داریم که قضاوت درست را به کار ببندیم و الگوی رفتاری باشیم که امیدواریم آن ها مقلد آن باشند. آن ها باید از ما یاد بگیرند که آمریکا بزرگتر آن چیزی است که دیروز به تصویر کشیده شد.

رسانه های آمریکایی پیشتر گزارش دادند که الین چاو وزیر حمل و نقل کابینه دونالد ترامپ از سمت خود استعفا کرد.

ساعاتی پیش از آن سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا بعد از آنکه از رئیس جمهور این کشور درخواست کرد حمله هوادارانش به ساختمان کنگره را محکوم کند هم از سمت خود برکنار شده بود.

علاوه بر این، رایان تالی که مشاور و مدیر میز اروپا و روسیه در شورای امنیت ملی آمریکا است، در اعتراض به اغتشاشات در کنگره آمریکا از سمت خود استعفا کرد. میک مولوینی سرپرست سابق رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید و نماینده کنونی آمریکا در امور ایرلند شمالی هم یکی دیگر از مقاماتی بوده که در اعتراض استعفا نموده است.

روز چهارشنبه جلسه شمارش آرای الکترال در صحن کنگره آمریکا به آشوب کشیده شد و هواداران خشمگین دونالد ترامپ توانستند وارد ساختمان کنگره شوند. در این اعتراضات چند نفر کشته و ده ها نفر مجروح شدند.

پلیس کنگره اعلام نمود یکی از افسران این نیرو ها که در جریان حمله هواداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره مجروح شده و حالش وخیم بود، جان خود را از دست داد.

حوادث کنگره باعث شده دوباره بحث استیضاح ترامپ مطرح گردد و نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا مصمم به برکناری وی هستند و به همین دلیل فرایند استیضاح را شروع نموده اند؛ این در حالی است که تنها 11 روز تا سرانجام دوران ریاست جمهوری ترامپ به جامانده است.

منبع: فرارو
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 7678

به "دومینوی استعفا در کابینه ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومینوی استعفا در کابینه ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید