فملی صدرنشین بورس امروز

به گزارش گیگابلاگ، خبرنگاران: امروز 4 اردیبهشت ماه 1400 شاخص کل بورس برای دومین روز پیاپی ریزش کرد و به کانال یک میلیون و 100 هزار واحدی سقوط کرد.

فملی صدرنشین بورس امروز

به گزارش خبرنگاران ، در معاملات امروز شنبه شاخص کل بورس 7 هزار و 711 واحد افت کرد و به سطح یک میلیون و 199 هزار واحد رسید. شاخص کل پس از 32 روز کاری به کانال 1.1 میلیونی بازگشت. آخرین بار در تاریخ 18 اسفند شاخص در این محدوده قرار داشت.

سقوط به کانال پائین تر

امروز از ابتدای معاملات فرایند شاخص کل بورس نزولی شد و در نیم ساعت ابتدایی 4 هزار واحد افت کرد. در انتها معاملات شاخص کل نسبت به روز چهارشنبه 7 هزار و 711 واحد نزول کرد و به سطح یک میلیون و 199 هزار و 335 واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز در انتها معاملات هزار و 16 واحد نسبت به روز چهارشنبه پائین آمد و در رقم 429 هزار و 61 واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 47 واحد افت کرد و به رقم 17 هزار و 681 واحد رسید.

فرایند ساعتی شاخص های بورس 4 اردی بهشت

فملی صدرنشین بورس امروز

در معاملات امروز فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشت، بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را نیز به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 74 میلیارد تومان بود.

پس از فملی، برکت بیشترین ارزش معاملات را داشت و ایران خودرو رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن شستا و وبملت در رتبه های بعدی بیشترین ارزش معاملات نهاده شدند.

در جدول حجم معاملات امروز نیز ایران خودرو با تعداد 318 میلیون و 688 هزار و 740 سهم در صدر نهاده شده است. بانک تجارت در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار نهاده شد و رتبه سوم به بانک ملت تعلق داشت. بانک صادرات و بانک کارآفرین نیز در رتبه های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

دو سمت سبز و قرمز بازار

در انتها معاملات روز شنبه، 14 نماد رشد قیمت داشتند که 9 نماد بورسی و 5 نماد فرابورسی بودند. همچنین 264 نماد کاهش قیمت داشتند که 178 نماد بورسی و 86 نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، 3 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 58 درصد بازار افت قیمت داشتند.

کاهش خروج پول حقیقی

در روز شنبه برای هفتمین روز متوالی شاهد خروج پول حقیقی از بورس بودیم و ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار به 367 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز چهارشنبه 35 درصد کاهش یافته است.

در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام فولاد (فولاد مبارکه) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 28 میلیارد تومان بود. پس از فولاد، وتجارت (بانک تجارت) و شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

لیدرهای بازار

امروز فارس، شستا و فولاد نمادهای عظیم بازار بودند که بیشترین تاثیر را بر افت شاخص کل داشتند. در مقابل نمادهای فملی، افق و وکار بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. در جدول پرتراکنش ترین نمادهای بورس فملی صدرنشین است و شستا و فولاد در رتبه های بعدی هستند. در فرابورس نیز آریا، بگیلان و دماوند پرتراکنش ترین نمادها هستند.

افزایش ارزش صف های بازار

در انتها معاملات امروز ارزش صف های خرید نسبت به انتها روز چهار شنبه 8 درصد افزایش یافت و در رقم 52 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف های فروش نیز 8 درصد افزایش یافت و 4 هزار و 557 میلیارد تومان شد.

شرکت پگاه گیلان (با نماد معاملاتی غگیلا) با صف خرید 30 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار نهاده شد. پس از غگیلا، شصدف (صنعتی دوده فام) و وکار (بانک کارآفرین) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به کویر (فولاد کویر) تعلق داشت که در انتها معاملات صف فروش 180 میلیارد تومانی داشت. پس از کویر، بنو (بیمه تجارت نو) و غصینو (صنعتی مینو) بیشترین صف فروش را داشتند.

امروز در سمت تقاضا، 64 درصد خریدها توسط معامله گران حقیقی و 36 درصد توسط معامله گران حقوقی انجام شد. در سمت عرضه، 85 درصد فروش ها توسط معامله گران حقیقی و 15 درصد توسط حقوقی ها انجام شد.

افزایش رکود معاملات

امروز ارزش معاملات بورس کاهش چشمگیری داشت. ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 3 هزار و 461 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز چهارشنبه 62 درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 14 درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته به رقم هزار و 766 میلیارد تومان رسید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 9130

به "فملی صدرنشین بورس امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فملی صدرنشین بورس امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید