معرفی بهترین موسسات کاریابی در کانادا

به گزارش گیگابلاگ، در بین تمامی گزینه هایی که برای مهاجرت به کانادا وجود دارد مهاجرت کاری گزینه ای ایده آل و محبوب است که شرایط را برای آغاز یک زندگی جدید در کشور کانادا فراهم می نماید. دولت کانادا برنامه های خاصی را در حوزه مهاجرت کاری در نظر گرفته تا از این طریق بتواند بخشی از نیازهای بازار کار خود را تامین نماید. علاوه بر برنامه های دولت فدرال کانادا باید به برنامه های خاص استانی کانادا نیز اشاره داشت که توسط استان ها و قلمروهای کانادا ارائه می گردد. در فرآیند مهاجرت کاری به این کشور، موسسات کاریابی در کانادا نقش قابل توجهی را ایفا می نمایند که در ادامه این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

معرفی بهترین موسسات کاریابی در کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور هوایی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

اهمیت پیدا کردن شغل در مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت کاری به کانادا روش های مختلفی در دسترس شما قرار گرفته است که بسته به شرایط خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. در برنامه های مهاجرت کاری کانادا موارد مختلفی از جمله سن، تحصیلات، سابقه کار، مهارت در زبان و داشتن پیشنهاد شغلی از جمله فاکتورهای تاثیرگذار محسوب می شوند.

فرآیند مهاجرت کاری به کانادا به وسیله برنامه اسکیل ورکر و به یاری سیستم اکسپرس اینتری Express Entry انجام می گردد. این سیستم توسط دولت فدرال کانادا ارائه شده تا افرادی که تمایل به کار در کشور کانادا دارند در این سیستم یک پروفایل را ایجاد نموده و مدارک خود را بارگذاری نمایند. بعد از انجام این کار، کلیه متقاضیان بر اساس سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری رتبه بندی شده و در نهایت افرادی که بیشترین امتیازات را کسب نموده باشند دعوت نامه ای را دریافت خواهند کرد که با استفاده از آن قادر خواهند بود تا برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

یکی از فاکتورهایی که در امتیازبندی متقاضیان نقش مهمی دارد داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کافرما در کانادا است. اگرچه وجود پیشنهاد شغلی جزو الزامات مهاجرت کاری به کانادا نیست اما داشتن پیشنهاد شغلی شانس شما را تا حد زیادی افزایش خواهد داد. بنابراین در صورتی که پیروز به پیدا کردن یک پیشنهاد شغلی در کانادا شوید احتمال پیروزیت شما در برنامه اسکیل ورکر کانادا بیشتر خواهد شد.

از طرف دیگر در صورتی که پیروز شوید تا بدون داشتن پیشنهاد شغلی در سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری انتخاب شوید باید بعد از ورود به کانادا برای پیدا کردن شغل مرتبط با پروفایل کاربری خود اقدام نمایید. با توجه به این که در مدت حضور در کانادا برای پیدا کردن شغل باید هزینه های مختلف زندگی از جمله هزینه مسکن را بپردازید، بسیار مهم خواهد بود که در مدت کوتاه تری شغل مناسب را پیدا کنید. اما بهترین و سریع ترین روش پیدا کردن شغل مناسب در کانادا چیست؟

چطور برای پیداکردن کار در کانادا آماده شویم؟

راه های مختلفی برای پیدا کردن کار در کانادا وجود دارد اما قبل از جست وجو برای یافتن شغل در کانادا بهتر است بعضی اقدامات را انجام دهید که در ادامه به صورت مرحله به مرحله آمده است.

1- تدوین رزومه استاندارد

هر رزومه ای را که پیش از این برای ارسال به کارفرماهای مختلف آماده نموده بودید فراموش کنید زیرا کارفرماهای کانادایی انتظار دارند که رزومه کاری شما مطابق با استانداردهای این کشور باشد. بنابراین پیش از تدوین رزومه حتما فرمت رزومه های کانادایی را مورد آنالیز قرار دهید. فرمت رزومه در کانادا باید شامل موارد زیر باشد:

  • اطلاعات تماس
  • خلاصه ای از شرح وظایف کاری
  • تجربه حرفه ای
  • تحصیلات

علاوه بر این توصیه می گردد که توانایی های فنی، فعالیت های داوطلبانه و فعالیت های اجتماعی خود را نیز در رزومه قید نمایید.

2- نوشتن معرفی نامه

کارفرماهای کانادایی انتظار دارند که متقاضیان شغل همراه با درخواست اولیه خود یک معرفی نامه cover letter نیز ارسال نمایند. در این معرفی نامه ضروری است تا خودتان را معرفی نموده و در رابطه با شغل موردنظر خود شرح دهید. ضمناً باید نشان دهید که مجموعه مهارت های شما مطابق با الزامات ذکر شده در رابطه با شغل موردنظر است. در نهایت نیز دلایلی را ارائه کنید که نشان دهد یک کاندیدای ایده آل برای انجام مصاحبه شغلی هستید.

3- استفاده از لینکدین

شبکه اجتماعی لینکدین می تواند تاثیر زیادی در معرفی بهتر شما داشته باشد بنابراین یک پروفایل لینکدین حرفه ای برای خود بسازید.

4- ارسال درخواست برای موقعیت های شغلی

بعد از آماده کردن رزومه و معرفی نامه نوبت به ارسال درخواست برای موقعیت های شغلی مختلف می رسد. برای انجام این کار می توانید از سایت های جست وجوی شغل مانند Indeed بهره ببرید و یا برای تسریع فرایند یافتن شغل از موسسات کاریابی در کانادا یاری بگیرید.

بهترین موسسات کاریابی در کانادا

بهترین و سریع ترین راه پیدا کردن شغل در کانادا بهره گیری از خدمات موسسات کاریابی در این کشور است. این موسسات با شرکت های مختلف در ارتباط بوده و در نتیجه این امکان را دارند تا در سریع ترین زمان ممکن شغل مناسب را برای خارجی ها پیدا نمایند. موسسات کاریابی کانادا در نقاط مختلف این کشور وجود دارند تا جوابگوی احتیاج بازار کار استان های مختلف باشند.

موسسه Global Hire

موسسه Global Hire در زمینه استخدام نیروی انسانی فعالیت داشته و در ادمونتون، کلگری و آلبرتا دارای دفتر اداری است. این موسسه متقاضیان استخدام در شرکت های کانادایی را در چهار زمینه شغلی مختلف شامل بهداشت و درمان، حمل ونقل، جوشکاری و بازار کار ماهر دسته بندی می کند. این موسسه با شرکت های بین المللی مختلفی کار می کند و بیشتر تمرکز خود را روی نیروی کار بااستعداد فیلیپین و مکزیک قرار داده است.

موسسه استخدام Hays

موسسه هایز کانادا یک گروه استخدام حرفه ای بین المللی است که در 33 کشور مختلف جهان از جمله کانادا فعالیت می کند. این موسسه در شهرهای ونکوور، ادمونتون، تورنتو و مونترال دارای دفتر اداری است. البته دقت داشته باشید که موسسه هایز در ارتباط با ویزای کار خدماتی ارائه نمی دهد و تنها در صورتی که متقاضی بتواند مجوز کار خود را بگیرد فرصت های شغلی از سمت این موسسه به او ارائه خواهد شد.

موسسه Petro Staff

دفتر مرکزی موسسه پترو در کلگری مستقر بوده و عمده فعالیت آن در کانادا و آمریکا است. همان طور که از نامش پیداست این موسسه معروف تنها در بخش نفت و گاز فعالیت می کند و به نیروی کار ماهر و بااستعداد یاری می کند تا وارد بازار کار کشور کانادا شوند.

موسسه بین المللی کبک

موسسه بین المللی کبک در حوزه توسعه مالی فعالیت داشته و ماموریت آن مشارکت در پیروزیت مالی شهر کبک است. یکی از خدماتی که موسسه کبک در راستای رسیدن به این هدف ارائه می کند استخدام نیروهای بین المللی است. این شرکا امور استخدامی را انجام داده، صدها کاندیدای مختلف را برای مشاغل موجود معرفی نموده و با شرکت های استخدامی خارجی نیز مذاکره می کند.

موسسه Cowan

موسسه Cowan با استخدام نیروی کار ماهر در زمینه های مهندسی، صنایع ساختمانی و منابع بیش از شش دهه است که با مشاغل و استعدادهای مختلف انطباق دارد. مقر اصلی این موسسه در شهر مونترال بوده و در حال حاضر به صورت محلی و بین المللی در بخش های مالی مختلف فعالیت می کند.

موسسه بین المللی Drake

موسسه Drake یکی دیگر از استخدام نمایندگان کانادایی است که در دهه 1950 تاسیس شد و مقر آن در تورنتو قرار گرفته است. این موسسه بین المللی استعدادهای برتر را در سراسر کانادا و جهان شناسایی نموده و به صورت موقت یا دائمی آن ها را استخدام می کند.

موسسه بین المللی Renard

این موسسه بین المللی که دفتر اصلی آن در شهر تورنتو قرار گرفته است و دارای یک پایگاه اطلاعاتی بزرگ از نامزدهای جستجوگر شغل در کانادا است. افراد متقاضی یافتن شغل در کانادا باید در یکی از زمینه های صنایع غذایی، مهندسی، فروش، بازاریابی و مدیریت تخصص داشته باشند تا بتوانند به وسیله موسسه رنارد استخدام شوند. کارفرمایان مرتبط با این موسسه شامل هتل ها، رستوران ها، کشتی های تفریحی، شرکت های کیترینگ و سازمان های دولتی می گردد.

موسسه Michael Page

موسسه Michael Page در شش قاره مختلف جهان دفتر داشته و دارای یک شبکه جهانی است. این موسسه که در سال 1976 در بریتانیا تاسیس شد اولین دفتر خود را در کشور کانادا در سال 2005 میلادی افتتاح کرد. این موسسه با دو رویکرد فردی و مشاوره با کارفرمایان و نامزدها همکاری دارد.

موسسه Hire Immigrants

موسسه استخدام مهاجران یکی از موسسات مورد اعتماد کارفرمایان و نیروی کار ماهری است که قصد دارند به عنوان مهاجر و برای کار وارد کشور کانادا شوند. این موسسه از مشاغل مختلفی پشتیبانی نموده و به کارفرمایان این امکان را می دهد تا مستقیما با مهاجران دارای مجوز و تخصص ارتباط بگیرند.

موسسه Diamond Personnel

موسسه پرسنل الماس بیشتر خدمات خود را در ارتباط با پرستاری از بچه ها و سالمندان ارائه می کند. ضمناً این موسسه در زمینه اخذ ویزای کار کانادا و هماهنگی های لازم جهت پرواز به کانادا نیز فعالیت داشته و به طور مداوم از نیروهای کار خود پشتیبانی می کند. این موسسه در شهرهای تورنتو، ونکوور و کلگری دارای دفتر اداری است.

موسسه Alliance Online

این موسسه در زمینه های مختلفی از جمله صنایع خودروسازی، کشاورزی، ساخت وساز و انرژی اقدام به استخدام نیروی کار کانادایی و خارجی می کند. ضمن این که این موسسه در زمینه پر کردن فرم های LMIA، برنامه نامزدی استانی و ارزیابی نیروی کار خارجی نیز خدمات خود را ارائه می کند.

موسسه Outpost

ماموریت موسسه Outpost استخدام نیروی کار بااستعداد محلی و بین المللی در شرکت های ساختمانی و مهندسی است. این شرکت در ونکوور واقع شده اما کارفرمایان مختلفی از سرتاسر کانادا از پیمانکاران و مشاوران گرفته تا توسعه دهندگان با این موسسه در ارتباط هستند.

موسسه ELI

موسسه Euro Labour Infusion یک آژانس کاریابی مستقر در استان آلبرتا است که روی پیدا کردن نیروی کار خارجی ماهر برای کارفرمایان خارجی تمرکز دارد. در واقع این موسسه از یک سو به شرکت های غرب کانادا یاری می کند تا بتوانند نیروی کار مورد احتیاج خود را پیدا نمایند و از سوی دیگر فرصت مهاجرت به کانادا را برای شهفرایندان سایر کشورها مهیا می نمایند.

موسسه IIERC

موسسه IIERC یک آژانس کاریابی در سطح ملی و بین المللی است که دفتر اصلی آن در ادمونتون بوده و خدمات استخدام مهاجران را ارائه می کند. افرادی که به دنبال پیدا کردن کار در آلبرتا هستند و همچنین کارفرمایان استانی که به دنبال نیروی کار خارجی هستند می توانند از خدمات این موسسه استفاده نمایند.

موسسات معرفی شده مهم ترین و شناخته شده ترین موسسات کاریابی در کانادا محسوب می شوند اما به جز این موارد موسسات دیگری نیز وجود دارند که با توجه به حوزه شغلی و همچنین استان مورد نظرتان از خدمات آن ها جهت یافتن شغل مناسب در کانادا بهره ببرید.

پیدا کردن کار به وسیله بانک شغلی کانادا

بانک شغلی کانادا یا Job Bank منبع اصلی دولت کانادا در رابطه با مشاغل و اطلاعات بازار این کشور است. این سیستم اطلاعات شغلی رایگان از قبیل فرصت های شغلی، الزامات آموزشی، وظایف اصلی، نرخ حقوق و دستمزد، فرایند اشتغال فعلی و چشم انداز مشاغل را به کاربران ارائه می دهد. این سامانه به افراد یاری می کند تا شغل مورد نظر خود را پیدا نمایند و به کارفرمایان اجازه می دهد تا به صورت رایگان مشاغل مورد احتیاج خود را معرفی نمایند.

بعضی از ابزارهای بانک شغلی کانادا تنها در دسترس ساکنین دائمی، شهفرایندان و نامزدهای اکسپرس اینتری قرار می گیرد.

بعد از ایجاد یک پروفایل در اکسپرس اینتری و دریافت یک کد تایید صلاحیت به عنوان جستجوگر شغل این امکان را دارید مشخصات خود را در بانک شغلی کانادا ثبت نمایید. بعد از انجام این کار می توانید به ابزارهای مختلف Job Bank دسترسی پیدا نموده و شانس خود را برای پیدا کردن کار مناسب در کانادا افزایش دهید. جالب است بدانید که در بانک شغلی کانادا هر روز تا 2000 شغل جدید منتشر می گردد.

اگرچه امکان پیدا کردن کار در کانادا به وسیله سایت رسمی شرکت ها نیز وجود دارد ولی در حال حاضر بسیاری از شرکت های کانادایی نیروهای مورد احتیاج خود را از روش های دیگری مانند سایت ها و موسسات کاریابی جذب می نمایند. در این میان، استفاده از خدمات موسسات کاریابی در کانادا و در صورت امکان گسترش دایره ارتباطات در این کشور شانس مهاجران را برای پیدا کردن شغل مناسب در کانادا افزایش خواهد داد.

منبع: نیلگام
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 2173

به "معرفی بهترین موسسات کاریابی در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی بهترین موسسات کاریابی در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید