10 هزار واحد مسکن ملی در کشور آماده افتتاح است، صاحبان املاک حقوقی خالی دو برابر جریمه می شوند

به گزارش گیگابلاگ، محمودزاده با اشاره به اینکه 19 خرداد آخرین مهلت ثبت اطلاعات ملکی در سامانه املاک و اسکان است از آماده افتتاح بودن 10 هزار واحد مسکن ملی خبر داد.

10 هزار واحد مسکن ملی در کشور آماده افتتاح است، صاحبان املاک حقوقی خالی دو برابر جریمه می شوند

به گزارش به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده در خصوص جزئیات افتتاح های طرح اقدام ملی مسکن تا سرانجام دولت دوازدهم، گفت: با توجه به اینکه بخشی از واگذاری ها به شکل واگذاری گروهی و کوچک مقیاس بوده، این اطلاعات در حال جمع آوری و نهایی شدن است که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

محمودزاده ادامه داد: 11 هزار و 560 واحد طرح اقدام ملی مسکن، آبان سال 99 افتتاح شد. هم اکنون هم نزدیک به 10 هزار واحد آماده افتتاح است. ما در وزارت راه و شهرسازی در پی آن هستیم تا با مقیاس های بیشتری افتتاح طرح اقدام ملی مسکن را داشته باشیم.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص اجاره داری حرفه ای و تصمیم دولت برای اجرایی شدن آن، گفت: سال گذشته آئین نامه اجاره داری حرفه ای به دولت ارسال شد که هم اکنون در کمیسیون های دولت در دست بررسی است.

وی در خصوص بازار اجاره، گفت: کمک ودیعه اجاره و تمدید اجاره ها به ستاد ملی کرونا، پیشنهاد شده است که در این باره، ستاد ملی کرونا تصمیم گیری خواهد کرد.

محمودزاده در خصوص سامانه ملی املاک و اسکان هم، گفت: در قانون، دو ماه برای تکمیل اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان زمان گذاشته شده است که این کار اقدام بزرگ و گسترده است و بر اساس برنامه ریزی ها، سرپرستان خانوار باید اطلاعات سکونتی و ملکی خود را در سامانه به نشانی http://amlak.mrud.ir ثبت کنند.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی تمامی اشخاص حقیقی و حقیقی ملزم به ثبت اطلاعات سکونتی و املاک خود در سامانه هستند و قانونگذار برای اشخاص حقوقی هم دو برابر مالیاتی را پیش بینی کرده است. در این قانون برای اشخاص حقیقی داشتن دو واحد مسکونی در صورتی که در دو شهر مختلف باشند، مجاز است و مشمول مالیات نمی شود در حالی که برای اشخاص حقوقی این امکان سلب شده است؛ بنابراین قانون برای شخصیت های حقوقی سخت گیرانه تر است.

محمودزاده شرح داد: صاحبان املاک حقوقی چنانچه ملکی خالی در اختیار داشته باشند مشمول دو برابر مالیات هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 10444

به "10 هزار واحد مسکن ملی در کشور آماده افتتاح است، صاحبان املاک حقوقی خالی دو برابر جریمه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 هزار واحد مسکن ملی در کشور آماده افتتاح است، صاحبان املاک حقوقی خالی دو برابر جریمه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید