3 بسته حمایتی در حوزه بیمه به شرکت های دانش بنیان عرضه شد

به گزارش گیگابلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این معاونت بیش از 110 بسته خدمتی مختلف به شرکت های دانش بنیان عرضه می نماید و یک سرفصل از این کتابچه حمایتی به موضوع بیمه اختصاص یافته است. شرکت های تجاری عادی معمولاً بیشتر دارایی های مشهود خود مانند تجهیزات صنعتی را تحت پوشش بیمه قرارمی دهند، اما دارایی ارزشمند شرکت های دانش بنیان و فناور، از نوع نامشهود است و مسائلی مانند دانش فنی، حق اختراع و نظایر این را تشکیل می دهد.

3 بسته حمایتی در حوزه بیمه به شرکت های دانش بنیان عرضه شد

این مسئله باعث شده است تا این شرکت ها به خدمات بیمه ای خاصی احتیاج پیدا نمایند که در قالب سیستم سنتی بیمه کشور، قابل عرضه نیست. بر این اساس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کوشش کرد تا با رایزنی با ارگان های مختلف و عقد قرارداد دوجانبه با سازمان ها و شرکت های بیمه گر، خدمات بیمه ای ویژه ای برای شرکت های دانش بنیان، فناور و خلاق فراهم کند.

بر این اساس، در حال حاضر این شرکت ها، سه بسته بیمه ای مجزا و تعریف شده دریافت می نمایند که هر کدام به یک احتیاج معین بیمه ای شرکت های دانش بنیان، فناور و خلاق، پاسخ می دهد.

بسته خدمات بیمه بازرگانی و تجاری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قراردادی با یک شرکت بیمه منعقد کرد تا این شرکت بیمه گر، منطبق با احتیاج شرکت های دانش بنیان به آنها خدمات بیمه ای عرضه کند. شرکت بیمه بر اساس این قرارداد در موضوعات مختلف، خدمات بیمه ای ارائه می دهد. یکی از این خدمات، بسته بیمه درمان تکمیلی است. شرکت های دانش بنیان همچنین از این شرکت در حوزه بیمه مسئولیت، بیمه آتش سوزی و بیمه مهندسی نیز بیمه نامه دریافت می نمایند.

معافیت در پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها

مسائل و چالش های مرتبط با تامین اجتماعی و حق بیمه قراردادها، از جمله مشکلاتی بود که مدیران شرکت های دانش بنیان در ملاقات با معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، مطرح می کردند. در حال حاضر با رایزنی های انجام گرفته، تسهیلات بسیار خاصی در این زمینه برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.

بر اساس قانون، بنگاه های مالی بابت، قراردادهای تجاری مختلف مانند قرارداد پیمانکاری معمولاً مبلغی را تحت عنوان ضرایب حق بیمه قراردادها، به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می نمایند. در حال حاضر با توجه به بخشنامه و مساعدت این سازمان، قراردادهای دانش بنیانی که به تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسیده باشند، از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها معاف هستند.

خدمات مشاوره

مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در بخش های مختلفی از جمله در حوزه بیمه به شرکت های دانش بنیان خدمات مشاوره ارائه می نماید. با توجه به گستردگی مسائل قانونی مرتبط با بیمه تامین اجتماعی، این مرکز، یک پیشخوان مشاوره بیمه تامین اجتماعی تاسیس نموده است.

این پیشخوان در حوزه های مختلفی مانند ارائه خدمات مشاوره ای قبل و بعد از عقد قرارداد با موضوع بیمه سازمان تأمین اجتماعی، تهیه و تنظیم لایحه دفاعیه جهت ارائه به سازمان تأمین اجتماعی و آنالیز قراردادها از نظر بیمه، خدمات عرضه می نماید.

علاقه مندان می توانند برای اطلاع از جزئیات خدمات در حوزه بیمه و دیگر حوزه ها مانند خدمات حمایتی در بخش های صادرات، واردات و معرفی محصول و توسعه بازار به سایت های وابسته به مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی مراجعه نمایند.

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 5655

به "3 بسته حمایتی در حوزه بیمه به شرکت های دانش بنیان عرضه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 بسته حمایتی در حوزه بیمه به شرکت های دانش بنیان عرضه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید