9 پیشگویی از 3 نوستراداموس دره سیلیکون

به گزارش گیگابلاگ، فیس بوک و اینستاگرام با گوش کردن به صدا و فعالیت کاربران بر روی گوشی هوشمند، زبان آن ها را تشخیص می دهند و تبلیغاتی را به همان زبان برایشان ارسال می نمایند.

9 پیشگویی از 3 نوستراداموس دره سیلیکون

استیو جابز، بیل گیتس و جف بزوس، تا پیش از سال2000 پیشگویی هایی نموده اند که همگی آن ها درحال تحقق هستند. جابز پیشگویی نموده بود که ما روزی نیرو ها و دستیارانی خواهیم داشت؛ چیزی شبیه سیری در گوشی های آیفون امروزی. گیتس تبلیغات هوشمند را پیش بینی نموده بود و بزوس نیز می دانست که آمازون روزی فراتر از خرید و فروش کتاب پیش خواهد رفت. در این جا به 9 پیشگویی این سه نفر پیش از سال2000 اشاره می کنیم.

استیو جابز

جابز پیشگویی نموده بود که ما روزی نیرو ها و دستیاران همراهی خواهیم داشت

پیشگویی (1984): گام بعدی این است که کامپیوتر ها مثل دستیارانی بشوند. به بیان دیگر، این دستیاران افراد کوچکی هستند درون این جعبه های کامپیوتری که به شما یاری می نمایند تا هر آن چه می خواهید را انجام دهید. من همواره فکر می کردم خیلی جالب است که روزی ما یک کامپیوتر کوچک داشته باشیم که همواره همراه ما باشد. استیو جابز این حرف را در مصاحبه با مجله نیوزویک گفته بود.

امروز: آیفون در سال 2007 فراوری شد و دستیار دیجیتال iOS به نام سیری در سال 2010 آغاز به کار کرد.

جابز همچنین پیش بینی نموده بود که فروش خودرو قبل از فراوری آن صورت خواهد گرفت. کاری که امروز تسلا انجام می دهد.

پیشگویی (1996): کارخانه های خودرو سازی هزینه های هنگفتی را برای نمایندگی ها انجام می دهند تا فهرست خودرو های آن ها کامل گردد. این اصلا چیز خوبی نیست. هزینه زیادی دربردارد و زمان زیادی را هم از ما می گیرد تا درنهایت خودرویی که شما می خواهید را با رنگ مورد نظرتان به دست تان برساند و آن هم رنگی که شاید مورد نظرتان نباشد. خیلی خوب است که از شر این داستان راحت شویم. روزی می رسد که فقط یک مدل خودروی سفید رنگ وجود دارد و شما از روی یک دیسک نوری، رنگ های دیگر را می بینید و سفارش می دهید و در عرض یک هفته به دست شما می رسد.

امروز: تسلا اولین نمایشگاه خود را در سال 2008 در لس آنجلس باز کرد و خودرو های بسیار اندکی در آن جا قرار داده بود. خریداران می توانند از روی وب سایت، خودروی مورد نظرشان را به همراه رنگی که دوست دارند، سفارش دهند و سپس این خودرو برای آن ها فراوری می گردد.

بیل گیتس

گیتس پیش بینی نموده بود روزی از دور و به صورت آنلاین خانه خود را می بینیم.

پیشگویی (1999): روزی این موضوع کاملا عادی می گردد که شما بیرون از خانه و در جایی دور هستید، اما اگر کسی به در خانه شما بیاید، آگاه می شوید و او را می بینید.

امروز: دوربین امنیتی آمازون که به زنگ در متصل است در سراسر آمریکا و برخی از دپارتمان های پلیس قرار داده شده است و به محض فشار خوردن زنگ در، آغاز به فیلم دریافت می نماید.

گیتس همچنین پیشگویی نموده بود که روزی تبلیغات آن قدر هوشمند می شوند که کاربران تلفن همراه نگران آن می شوند که کسی به صدای آن ها گوش می دهد.

پیشگویی (1999): گوشی ها روزی دارای تبلیغات هوشمند می شوند. آن ها می دانند که چه تبلیغاتی را برای شما ارسال نمایند.

امروز: فیس بوک و اینستاگرام با گوش کردن به صدا و فعالیت کاربران بر روی گوشی هوشمند، زبان آن ها را تشخیص می دهند و تبلیغاتی را به همان زبان برایشان ارسال می نمایند.

گیتس در جایی دیگر پیشگویی نموده بود که شغل یابی آنلاین می گردد و امروز ما لینکدین را داریم.

پیشگویی (1999): مردمی که به دنبال کار می گردند، قادر خواهند شد شغل های مورد نظرشان را با توجه به علاقه، احتیاج و مهارتشان به صورت آنلاین بیابند.

امروز: لینکدین تنها چهار سال پس از پیشگویی بیل گیتس در سال2003 راه اندازی شد. تعداد آمریکایی هایی که در لینکدین پروفایل دارند تا فوریه 2019 به 154 میلیون نفر رسید.

بزوس

بزوس گفته بود که آمازون همواره همین طور رقیب بارنز و نوبل باقی نمی ماند

پیشگویی (1999): شرط می بندم که تا یک سال دیگر، آن ها (سایت آنلاین خرید و فروش کتاب بارنز و نوبل) دیگر ما را رقیب خود نمی بینند. البته آن ها اکنون ما را رقیب خود می دانند، اما ما مسیرمان هم عوض خواهد شد. ما در آینده تجارت الکترونیک را ابداع می کنیم و آن ها تنها در حال دفاع از وضع فعلی شان هستند.

امروز: آمازون یک بازار الکترونیکی بزرگ و قوی است که فراتر از کتاب و ویدیو و موسیقی فعالیت می نماید و این ها تنها بخش کوچکی از امپراتوری آمازون است.

بزوس پیش بینی نموده بود که روزی بسیاری از لوازم را می توانیم به صورت آنلاین خریداری کنیم و حالا می بینید که حتی در سایت آمازون می توان دستمال توالت خریداری کرد.

آمازون در سال 2014 راه اندازی شد و هدف آن هم خرید لوازم ضروری خانه و خواروبار با قیمتی ارزان بود. از پودر لباسشویی گرفته تا شامپو.

منبع: فرادید
انتشار: 30 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 132

به "9 پیشگویی از 3 نوستراداموس دره سیلیکون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 پیشگویی از 3 نوستراداموس دره سیلیکون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید