آیا ارتقای کیبورد می تواند سرعت تایپ شما را بیشتر کند؟

به گزارش گیگابلاگ، بهبود سرعت تایپ یکی از برترین راه ها برای صرفه جویی در وقت در محل کار است، به خصوص اگر عمدتاً با فایل های متنی سروکار دارید. طبیعتا در این زمینه باید تمرین زیادی داشته باشید، ولی در این مطلب می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که آیا استفاده از کیبورد بهتر، واقعا می تواند سرعت تایپ شما را به طور محسوسی افزایش دهد؟

آیا ارتقای کیبورد می تواند سرعت تایپ شما را بیشتر کند؟

کیبورد بهتر شما را به تایپیست سریع تری تبدیل نمی نماید

درست همان طور که یک تابه و قابلمه باکیفیت شما را به آشپز بهتری تبدیل نمی نماید، یک صفحه کلید خوب هم شما را به تایپیست سریع تری تبدیل نمی نماید. اگر می خواهید سریع تایپ کنید، ابتدا باید یاد بگیرید که با نگاه نکردن به صفحه کلید این کار را انجام دهید. روی صفحه کلیدهای استاندارد QWERTY، برجستگی های کوچکی روی کلیدهای F و J وجود دارد؛ این ها جای انگشت های اشاره تان هستند. انگشت های دیگرتان را بالای کلیدهای مجاور F و J نگه دارید تا به طور مستقل حرکت نموده و کلیدها را فشار دهند.

اگر همواره تعجب می کردید که چگونه بعضی افراد می توانند بدون نگاه کردن به صفحه کلید تایپ نمایند، دلیلش این است که آن ها به لطف برجستگی ها جهت یابی می نمایند و می دانند کلیدهای دیگر نسبت به کلیدهای F و J در کجا قرار دارند. مجموعه ای از قوانین سفت و سخت برای اینکه کدام انگشت کدام کلید را فشار دهد وجود ندارد؛ فقط روی به خاطر سپردن محل تقریبی هر حرف روی صفحه کلید تمرکز کنید.

هنگامی که به موقعیت های صحیح تایپ عادت کردید، در بعضی از این وب سایت ها تمرین تایپ کنید. یکی از سایت های مجذوب کننده، TypeRacer است زیرا با سایر بازیکنان مسابقه می دهید و رقابت انگیزه قدرتمندی است.

ویژگی های کیبورد که برای سرعت تایپ مهم هستند

به مثال تابه و قابلمه برمی گردیم. یک تابه بهتر آشپزهای بهتری نمی سازد، اما به آشپزهای حرفه ای یاری می نماید تا استیک را به طور یکنواخت تری سرخ نمایند و در نتیجه طعم بهتری داشته باشند. بنابراین، هنگامی که تند تایپ کردن را یاد گرفتید، یک صفحه کلید بهتر می تواند به شما یاری کند کمی سریع تر تایپ کنید، زیرا مهارت های شما را محدود نمی نماید.

در زمینه مشخصه های مهم کیبورد که روی سرعت تایپ تاثیرگذار هستند، می توانیم به موارد مختلفی اشاره کنیم. اما یکی از مهم ترین مشخصه ها، ارگونومی کیبورد است. مچ های شما باید در یک موقعیت خنثی قرار بگیرند تا از درد مزمن جلوگیری گردد و استقامت افزایش یابد. اگر صفحه کلید شما روی پایه هایش قرار گرفته باشد، مچ هایتان باید با زاویه ای کمی خم شوند. بنابراین، آن ها را تا کنید و سعی کنید هنگام تایپ کردن مچ هایتان را روی صفحه کلید شناور نگه دارید.

بعلاوه، مطمئن شوید که صفحه کلید شما چیدمانی با تمام کلیدهایی دارد که به طور مرتب از آن ها استفاده می کنید. اگر کار اعداد و ارقام زیادی انجام می دهید، وجود نام پد در کنار کیبورد باعث می گردد اعداد را سریع تر تایپ کنید. کیبورد های مکانیکی نسبت به مدل های معمولی چندین مزیت دارند که بر سرعت تایپ تأثیر می گذارند. دو مورد از مهم ترین مشخصات، نیروی فشار و نقطه تحریک است. نیروی فشار به شما می گوید که برای ثبت شدن ضربه کلید به چه اندازه نیرو احتیاج دارید، و نقطه عملکرد نقطه ای است که ضربه کلید در آن ثبت می گردد.

نیروی فشار و نقطه عملکرد پایین تر باعث می گردد برای فشار دادن یک کلید به کوشش کمتری احتیاج باشد. یک برجستگی لمسی که بعضی کلیدها دارند، بعلاوه می تواند به شما یاری کند تا متوجه شوید که کلید ثبت شده است، اما این مورد ضروری نیست. هنگامی که به صفحه کلیدی با کلیدهای سریع عادت کردید، حافظه عضلانی را تقویت می کنید که به شما امکان می دهد در حالی که فشار کمی وارد می کنید، به سرعت تایپ کنید.

آخرین موردی که باید به آن اشاره کنیم، Chatter کیبورد است. این زمانی اتفاق می افتد که یک کلید، یک فشار واحد را به عنوان چندین ضربه کلید ثبت می نماید و در نتیجه باعث دو بار تایپ شدن حروف می گردد. چاتر بیشتر در صفحه کلیدهای مکانیکی قدیمی رخ می دهد زیرا با گذشت زمان، بخش داخلی سوئیچ ها کثیف یا خورده می شوند. سوئیچ های بی کیفیت بیشتر مستعد بروز این مشکل هستند. خوشبختانه، با ریختن الکل ایزوپروپیل در سوئیچ و فشار دادن مکرر آن، اغلب می توانید این مشکل را خودتان رفع کنید. بعلاوه، می توانید کل سوئیچ را در صورت خرابی کامل، تعویض کنید.

اهمیت استفاده از کیبورد باکیفیت

اگرچه یک صفحه کلید مکانیکی خوب باعث بهبود بهره وری شما نمی گردد (حداقل نه به اندازه قابل توجهی)، باز هم باید یکی تهیه کنید. استفاده از کلیدهای مکانیکی لذت زیادی دارد و نباید خود را از این لذت محروم کنید. بعلاوه، آن ها بسیار بادوام تر هستند و می توانند به راحتی یک دهه کامل دوام بیاورند. خوشبختانه برای خرید انواع کیبورد مکانیکی می توانید به سایت خبرنگاران سر بزنید و با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید، از بین آن ها انتخاب کنید.

منبع: HowToGeek

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 تیر 1403 بروزرسانی: 1 تیر 1403 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 22476

به "آیا ارتقای کیبورد می تواند سرعت تایپ شما را بیشتر کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا ارتقای کیبورد می تواند سرعت تایپ شما را بیشتر کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید