برنامه فرانسه برای لبنان فاش شد

به گزارش گیگابلاگ، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، نقشه راهی را برای سیاستمداران لبنانی تهیه نموده که شامل اصلاحات سیاسی و مالی برای برون رفت از بحران بی سابقه لبنان و آزادسازی یاری های بین المللی است.

برنامه فرانسه برای لبنان فاش شد

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، یک منبع سیاسی گفت این نقشه راه دو صفحه ای که توسط سفارت فرانسه در بیروت ارائه شده است، خواهان حسابرسی در بانک مرکزی، تشکیل دولت موقت جهت انجام اصلاحات فوری و برگزاری انتخابات زودهنگام ظرف یک سال است.

این درحالی است که یک مسئول در کاخ الیزه گفته هیچ سندی به مسئولان لبنانی ارائه نشده است. وزیر امور خارجه فرانسه از هر گونه اظهار نظر در این مورد اجتناب نموده است.

این سند، اولویت تشکیل فوری دولت برای جلوگیری از خلا قدرت که باعث عمیق تر شدن بحران در لبنان خواهد شد را مطرح نموده است.

یاری های انسان محبت آمیز و مقابله با کووید 19، بازسازی بندر بیروت، اصلاحات سیاسی و اجتماعی و در سرانجام، برگزاری اتخابات زودهنگام، چهار موردی هستند که در این سند به آنها اشاره شده است. مجلس لبنان هم می بایست در دوره گذار، قوانین لازم برای انجام اصلاحات تصویب کند.

این سند همچنین پیشنهاد می نماید که فرانسه نقش مهمی در بازسازی بندر بیروت و همچنین در بهبود سیستم بهداشتی ایفا نماید، متخصصان وزارت خزانه داری و بانک فرانسه را برای انجام حسابرسی امور اقتصادی عمومی بفرستد و در سازماندهی انتخابات زودهنگام در کنار اتحادیه اروپا یاری کند.

رئیس جمهور ماکرون که دو روز بعد از انفجار به بیروت سفر کرد، اول سپتامبر به لبنان سفر خواهد نمود.

منبع: فرارو
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 5140

به "برنامه فرانسه برای لبنان فاش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه فرانسه برای لبنان فاش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید