حق ویلموتس نیست پول بیشتری بگیرد

به گزارش گیگابلاگ، دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: این گونه نیست که ویلموتس به تنهایی فرمان را در دست داشته باشد و پیش برود. این بخش به خوبی مدیریت می شود و اگر اتفاق خاصی در فیفا رخ ندهد برای ما جای امیدواری است چون ویلموتس حقش نیست که پول بگیرد.

حق ویلموتس نیست پول بیشتری بگیرد

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری خبرنگاران ، مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال با حضور در برنامه چهارسوی لیگ شبکه خبر، با اشاره به فرآیند اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: ایرادهای فیفا را بر اساس قوانین داخلی و همچنین برخی انعطاف ها مانند حذف حق امضای وزیر ورزش اصلاح کردیم. نیت وزیر ورزش اصلاح اساس نامه بود تا بهانه ای به مراجع بالادستی بین الملی ندهیم. هفته گذشته اساسنامه اصلاحی به فیفا ارسال شد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال با بیان اینکه فیفا پالس هایی مبنی بر پیشرفت در اساسنامه به این فدراسیون ارسال کرده است، گفت: روز گذشته هم تماسی با فیفا داشتیم. استنباط من این است که کار به خوبی پیش می رود.

وی در واکنش به اینکه چقدر به تأیید این اساسنامه خوشبین است، اظهار کرد: موارد مختلفی در اساسنامه بود که در گذشته جاری می شد. فیفا روی به روزرسانی اساسنامه تأکید داشت. چهار کمیته باید در مجمع انتخاب می شدند.

نبی اعلام نمود: با توجه به اختیارات مجمع و اختیارات هیات رئیسه و سازمان اداری این فدراسیون، باید به دقت عمل می کردیم. در این اساسنامه دوز ورزشی ها را بیشتر کردیم تا اعضای ورزشی در مجمع بیشتر شود. در بحث نامزدها هم دستورالعمل انتخابات به گونه ای شد که مدیریت ورزشی دیده شود. مدیریت در شرکت ها یا بنگاه های اقتصادی هم دیده شده است. یک سری مقررات داخلی هم مطرح است که باید به آن احترام بگذاریم.

وی اضافه نمود: بلافاصله بعد از تأیید اساسنامه توسط فیف، آن راا به اعضای مجمع می فرستیم. باید زمان 21 روز را رعایت و به اعضای مجمع ارسال کنیم تا در جریان رفت و برگشت ها قرار گیرند. در روز مجمع، این اساسنامه تصویب خواهد شد. بعضا می بینم موضوعاتی مطرح می شود که صحت ندارد. اعضای مجمع باید اساسنامه را تأیید کنند. با توجه به روال، سعی کردیم کار را بهتر کنیم. قبل از ارسال به فیفا هم نظرات مشورتی اعضای مجمع را گرفته بودیم. در مجمع روی بند به بند اساسنامه بحث و بررسی می شود. ما یک فرصت 80 روزه بعد از مجمع خواهیم داشت تا بتوانیم انتخابات فدراسیون فوتبال را برگزار کنیم.

نبی همچنین درباره موضوع قرارداد مارک ویلموتس و فدراسیون فوتبال گفت: در این زمینه من نمی توانم اظهارنظر دقیقی داشته باشم. به هر حال موضوع در دست بررسی است. اما زمانی که کی روش هم به فوتبال ایران آمد در ابتدا همین دردسرها هم وجود داشت اما او دو بار تیم ملی را به جام جهانی برد که به خاطر آن فدراسیون فوتبال 24 یا 25 میلیون دلار از فیفا پاداش دریافت کرد. البته عقبه ویلموتس هم از نظر فنی بد نبود اما او نتوانست تیم را مدیریت کند. من پیش از این هم درباره اش گفته بودم و الان هم می گویم که او هندوانه در بسته بود.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در بخش دیگری از صحبت هایش درباره انتقاداتی که برای انتخاب وکیل این فدراسیون در پرونده ویلموتس می شود هم گفت: آن چیزی که به من اطلاع دادند دو وکیل ایرانی همراه آن وکیل خارجی حضور دارند و لوایح را امضا می کنند. این گونه نیست که او به تنهایی فرمان را در دست داشته باشد و پیش برود. این بخش به خوبی مدیریت می شود و اگر اتفاق خاصی در فیفا رخ ندهد برای ما جای امیدواری است چون ویلموتس حقش نیست که پول بگیرد.

وی درباره زمان حضور اسکوچیچ در ایران هم گفت: او هفته دیگر به ایران می آید تا قبل از برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی جلسه های مورد نیاز را برگزار کنیم. درباره شانس صعود به جام جهانی فکر می کنم باید واقعیت را به افکار عمومی بگوییم. در گروه ما عراق 11 امتیاز، بحرین 9 امتیاز و ما 6 امتیاز داریم. ما اگر در چهار بازی آینده 12 امتیاز ممکن را هم بگیریم عوض شدن ما در گروه بستگی به دیدار عراق و بحرین دارد. با این حال باید هر چهار بازی پیش رو را ببریم چراکه مساوی در هر یک از این بازی ها کمکی به ما نخواهد کرد. روی کاغذ کار سخت است اما این را بدانید در مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل هم کار سخت شده بود با این تفاوت که در آن مقطع امتیاز ما به کره و همین طور به قطر نزدیک بود.

نبی درباره نظارت سازمان بازرسی کل کشور در فدراسیون فوتبال هم گفت: سیستم های نظارتی براساس مستندات عمل می کنند و این گونه نیست که درباره شایعات حرفی زده شود. آنها همیشه در فدراسیون فوتبال مستقر هستند و کارشان را انجام می دهند.

وی در خاتمه درباره اینکه آیا پروتکل های فیفا در ایران برای برگزاری مسابقات لیگ اجرایی است یا خیر، گفت: در این زمینه فیفا پروتکل هایی داده است. ما هم از فدراسیون پزشکی ورزشی کمک گرفته ایم. سازمان لیگ تصمیم گرفته مسابقات را برگزار کند اما اگر به هر دلیلی مسابقات در کشوری برگزار نشود آن کشور در حوزه بین المللی هم دچار مشکل می شود و حتی نمی تواند در کشور ثالث هم مسابقات را برگزار کند. مدیرانی که گاهی صحبت می کنند و نظراتی ارائه می دهند بهتر است این مسائل را در نظر داشته باشند. در سازمان لیگ آقای بهاروند و همکارانشان پیشنهادات را بررسی می کنند.

4127

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 4454

به "حق ویلموتس نیست پول بیشتری بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حق ویلموتس نیست پول بیشتری بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید