خبر خوش بانک صادرات به کشاورزان

به گزارش گیگابلاگ، خبرنگاران: مدیر عامل بانک صادرات ایران در حاشیه نشست با کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: بانک صادرات ایران 15 هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی تسهیلات داد.

خبر خوش بانک صادرات به کشاورزان

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس: حجت اله صیدی، مدیر عامل بانک صادرات ایران بعد از ظهر امروز(سه شنبه 21 مردادماه) در حاشیه نشست کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و شماری از مدیران عامل بانک ها برگزار گردید، گفت: بانک صادرات ایران در اجرای حکم قانون برنامه ششم توسعه در تخصیص تسهیلات به بخش کشاورزی ، نهایت کوشش خود را انجام و به تسهیلات این بخش اولویت داده است.

حجت اله صیدی با تاکید بر این که در سال های مختلف، تخصیص اعتبارات بانک صادرات ایران به بخش کشاورزی متفاوت بوده و در سال های اخیر با اختصاص سهمیه مناسب ، وزن این تسهیلات را نسبت به بقیه بخش ها افزایش مطلوبی داده، مطرح نمود که در سال گذشته توانستیم بیش از 13 درصد کل تسهیلات را به بخش کشاورزی پرداخت کنیم که بالغ بر 15 هزار میلیارد تومان بود. وی افزود که در این رقم ، دو جزء مهم لحاظ نشده اند که اگر آن ها را هم بیفزاییم رقم ، به مراتب بالاتر خواهد رفت که یکی بخش همپوشانی با صنعت است که بعضی صنایع غذایی را اساساً در آمارهای فراوری می بینیم در حالی که کشاورزی هم هستند و دوم مبالغ پرداختی بابت مواردی نظیر خرید تضمینی گندم و غیره که چند هزار میلیارد تومان بوده است .

مدیر عامل بانک صادرات ایران با بیان این که رشد صادراتی این حوزه مثبت بوده و 32 درصد از اشتغال کشور را در دست دارد، گفت: در نشست امروز کمیسیون کشاورزی، آب ، منابع طبیعی و محیط زیست ، وزیر امور اقتصادی و دارایی و مدیران عامل بعضی بانک ها حضور داشتند و موضوع این نشست در مورد حکم قانون برنامه ششم توسعه در زمینه تخصیص 15 درصد تسهیلات بانک های غیر تخصصی به بخش کشاورزی بود.

صیدی در خاتمه افزود که حمایت از بخش کشاورزی و تأمین اقتصادی طرح های آن از دو منظر برای بانک صادرات ایران مهم اند یکی امنیت غذایی ، که برای کشور بسیار مهم است و دیگری، توسعه، زیرا بخش کشاورزی، به ویژه از منظر فن آوری مدرن، یکی از ابزارهای مهم توسعه در جمهوری اسلامی ایران و زمینه ساز تحقق بیش از پیش اقتصاد مقاومتی است.

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 5229

به "خبر خوش بانک صادرات به کشاورزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش بانک صادرات به کشاورزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید