فرایند بازار بورس صعودی تر می گردد؟، رشد شارپی در انتظار بازار سرمایه؟

به گزارش گیگابلاگ، خبرنگاران : فرایند حرکت بازار سرمایه پس از حدود چهار ماه دوباره صعودی شده است، اتفاقی که یک تحلیلگر بازار سرمایه دلیل آن را عوامل مختلفی از جمله بازگشت اعتماد به بازار سرمایه می داند و بر این باور است که شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و 700 هزار واحد باز می شود.

فرایند بازار بورس صعودی تر می گردد؟، رشد شارپی در انتظار بازار سرمایه؟

به گزارش خبرنگاران به به نقل از ایسنا: بهزاد صمدی با اشاره به شرایط بازار سرمایه در ماه های گذشته اظهار کرد: اندیکاتور RSI تا محدوده 22 ریزش داشت و زمانی که اندیکاتور به این محدوده می رسد باید منتظر یک واکنش به این ریزش و پس از آن شاهد برگشت آن باشیم. به همین دلیل در هفته گذشته شاهد رشد در بازار بودیم.

وی با بیان این که ارزش معاملات خرد بازار در هفته گذشته به بیش از 10 هزار میلیارد تومان رسید گفت: این اتفاق در آبان ماه بی سابقه بود.

این تحلیل گر بازار سرمایه در ادامه با اشاره به قیمت های جهانی شرح داد: زمانی که بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد انتظار می رفت قیمت های جهانی ریزش داشته باشد اما این قیمت ها صعودی ماند. برای مثال قیمت پی وی سی به 110 دلار و قیمت متانول به 240 دلار رسید. همه این عوامل می تواند بازار را تحت تاثیر قرار دهد.

صمدی با تاکید بر این که جو روانی مثبت به بازار سرمایه برگشته است گفت: رئیس کل بانک مرکزی دلیل اصلی این بازگشت بود. زیرا نرخ صعود بین بانکی را کاهش دادند. همچنین وزیر اقتصاد صحبت هایی در راستای حمایت از بازار سرمایه مطرح نمود. بنابراین اعتماد از دست رفته مردم برگشته و اتفاقات بنیادی هم به نفع بازار است.

وی با اشاره به بازگشایی بعضی نمادها گفت: بعضی نمادهای منفی باز شدند اما منفی بودن آنها فقط 5 دقیقه طول کشید. برای مثال یکی از نگرانی بازار منفی باز شدن شستا بود. شستا هم با منفی 18 درصد باز شد اما فقط 5 دقیقه طول کشید تا مثبت گردد

این تحلیلگر بازار سرمایه در ادامه با تاکید بر این که رشد بازار شارپی نخواهد بود گفت: احتمال شاخص در محدوده یک میلیون و 380 هزار واحد تا یک میلیون و 440 هزار واحد رشد نموده و بعد اصلاح جزئی داشته باشد اما به طور کلی شاخص در ماه های آینده وارد کانال یک میلیون و 700 هزار واحد خواهد شد که عرضه و تقاضا تعیین می نماید این اتفاق چه زمانی خواهد افتاد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر هفته آینده گزارش فراوری و فروش شرکت ها منتشر می گردد که تحرک خوبی در بازار ایجاد خواهد نمود. سودهای محقق شده 9 ماه شرکت ها خوب است و همین موضوع عامل دیگری است که شاخص به حرکت صعودی خود ادامه دهد.

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 6930

به "فرایند بازار بورس صعودی تر می گردد؟، رشد شارپی در انتظار بازار سرمایه؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند بازار بورس صعودی تر می گردد؟، رشد شارپی در انتظار بازار سرمایه؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید