سلطانی فر: باید شرایط تمرینی بر اساس پروتکل های بهداشتی برای المپین ها فراهم شود

به گزارش گیگابلاگ، وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر حفظ سلامتی ورزشکاران مان تاکید کرد: شرایط تمرینی ورزشکاران برای حضور پیروز در رویداد های ورزشی با رعایت پروتکل های بهداشتی مهیا شود.

سلطانی فر: باید شرایط تمرینی بر اساس پروتکل های بهداشتی برای المپین ها فراهم شود

به گزارش گروه ورزشی گیگابلاگ، به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی در جلسه ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک که با موضوع بازی های ساحلی چین برگزار شده بود، گفت :برای حضور در رویدادهای ورزشی باید ملاحظاتی را داشته باشیم که مهمترین آن ، رعایت مسائل بهداشتی است که با توجه به شیوع ویروس کرونا باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی بیان داشت که پیش از این فدراسیون های جهانی هم برای برگزاری مسابقات بسیار علاقمندی نشان می دادند ،آنها هم وقتی شرایط کرونا را مشاهده کردند از برگزاری آن، منصرف شدند.

سلطانی فر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به احتمال برگزاری رویدادهای مهم ورزشی در زمان مقرر گفت: برای حضور پیروز در مسابقاتی که قرار است 4 یا پنج ماه آینده برگزار شود نیازمند این است که اردوها و تمرینات از هم اکنون آغاز شود.

وی با تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی و دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: این موضوع یکی از الزامات است چرا که اولویت اصلی ما سلامت ورزشکاران است.

وزیر ورزش در ادامه شرایط اقتصادی کشور را مورد توجه قرار داد و یاداور شد :باتوجه به محدودیتهای اقتصادی،باید استفاده بهینه از تمامی ظرفیتها و امکانات موجود در ورزش داشته باشیم.

سلطانی فر همچنین درخصوص این موضوع که گفته می شود به دلیل ویروس کرونا احتمال تعویق بازی های ساحلی آسیا وجود دارد گفت: تا به امروز هیچ نامه ای مبنی بر لغو این مسابقات ارائه نشده برهمین اساس باید بر روی رشته هایی که مورد تایید کمیته ملی المپیک برای حضور در بازی های ساحلی است برنامه ریزی شود.

وی درخصوص بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو که قرار است در سال 2021 برگزار شود گفت: فعلا تصمیم جدی IOC برگزاری این رقابت ها در تاریخ مقرر است و ما نیز باید با توجه به شرایط کرونا در کشور به مرور و با رعایت دستورات بهداشتی در شهرهایی که شرایط سفید است شرایط را برای برگزاری اردوهای اماده سازی مهیا کنیم.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر پیگیری تمرینات المپین هایی با رعایت پروتکل های بهداشتی گفت:باید شرایط را برای نفراتی که شانس کسب سهمیه را دارند نیز فراهم کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 21 مرداد 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 4359

به "سلطانی فر: باید شرایط تمرینی بر اساس پروتکل های بهداشتی برای المپین ها فراهم شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: باید شرایط تمرینی بر اساس پروتکل های بهداشتی برای المپین ها فراهم شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید