سهم مردم دراداره نظام با دیدگاه های تنگ نظرانه درحال کاهش است

به گزارش گیگابلاگ، تهران (پانا)-حزب اسلامی کار در آستانه 22 بهمن با صدور بیانیه ای ضمن گرامیداشت این روز مهم به یادآوری دیدگاه ها و اهداف بنیانگذار کبیرانقلاب در استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

سهم مردم دراداره نظام با دیدگاه های تنگ نظرانه درحال کاهش است

متن این بیانیه بدین شرح است:

به نام خدا

چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فرا رسید. 42 سال از قیام عظیم ملت ایران و پیروزی آن به رهبری مردی از سلاله پاک ائمه اطهارحضرت امام خمینی(ره)گذشته است.اگر به آنچه دراین 42 سال رقم خورده است نگاهی تحلیل گرانه داشته باشیم؛خواهیم دید که هنوز ملت شریف ایران به رغم همه ناملایمات و اشتباهات برخی مدیران و نیز دشمنی های خارجی بر سر عهد و پیمان خود با امام و انقلاب باقی مانده اند.

امروز درحالی از پیروزی انقلاب و 22 بهمن سخن می گوییم که آرمان های رهبر عظیم الشان و بنیانگذار انقلاب اسلامی در برابرمان واقع شده است. سعی و همت آن رهبر بی نظیر و عظیموار برقراری عدالت و مبارزه تام و تمام با مظاهر فساد بود.درمراحل نگارش و رفراندوم قانون اساسی دغدغه اصلی ایشان معین حق سرنوشت مردم توسط خودشان بود.

درهر زمان و هر فرصت همه مسئولان را مخاطب قرار می داد و به اهمیت جایگاه مردم و رسالت حاکمیت برای برقراری عدالت و رفع تبعیض و مبارزه با ظلم تاکیدمی نمود.اکنون اما آنچه او می خواست و آنچه در قانون اساسی تاکید شده است متاسفانه اندک اندک به فراموشی سپرده می شود.فساد، بخش مهمی از دستگاه اداری و نظارتی را فرا گرفته است.حقوق اقلیت های مذهبی به طور کامل استیفا نشده و فاصله طبقاتی غنی و فقیر نه تنها کاهش نیافته بلکه در طول سه دهه اخیر به طور ناباورانه ای افزایش داشته است.

سهم و نقش مردم برای اداره امور با دیدگاه های تنگ نظرانه بخشی از دستگاه و نهادهای غیر دولتی و نظارتی به شدت کاهش یافته است.مولفه مهم انقلاب اسلامی یعنی حق معین سرنوشت مردم توسط خودشان دستخوش نظارت استصوابی شده و هر روز و هر لحظه این تفسیر غیرقانونی از قانون اساسی اما با ظاهری قانونی عرصه را بر مردم تنگ تر نموده است. درحوزه اقتصاد، رفتارهای منفعت طلبانه و سیاسی کاری های مختلف موجب شده است که تلاطم های غیر قابل جبرانی به حیات و زندگی توده های مردم وارد شود.

بیکاری جوانان به رغم وجود منابع متنوع خدادادی غیرقابل تحمل شده است.بازی سیاسی با زندگی کارگران و کارمندان و حتی کسبه خرد میزان امید به زندگی را کاهش داده است.برخوردهای غیر علمی و دور از منافع ملی با سیاست خارجی و حوزه کشورهای منطقه و فرامنطقه جایگاه جمهوری اسلامی ایران را دستخوش آسیب نموده است .

جدال های فرسایشی دولت و مجلس موجب بی انگیزگی سرمایه گذاران و کاهش رونق اقتصادی در کشور شده است.این در حالی است که در خرداد ماه 1400 دو انتخابات سرنوشت ساز پیش روی کشور واقع شده است. حزب اسلامی کار ضمن توصیه اکید به همه مسئولان کشور به منظور چاره اندیشی برای رفع معضلات و اختلافات هشدار می دهد که اگر به مطالبات مردم و طبقات اجتماعی بویژه اقشار محروم و فرودست همچنان بی توجهی نشان داده شود؛قطعا تبعات خوبی را شاهد نخواهیم بود.

این کشور و نظام آن نیاز به حضور حداکثری مردم در بزنگاه های تاریخی دارد. بدون حضور و پشتوانه مردمی حکومت ها راه به جایی نخواهند برد.با تمام کاستی ها و سوء مدیریت ها همچنان امیدواریم آینده روشنی برای کشور و مردم عزیز ایران رقم خواهد خورد.درپایان حزب اسلامی کار از همه مسئولان و کادر بهداشت و درمان کشور که در این یک سال، خالصانه و جانانه درمقابل بیماری منحوس کرونا مقاومت کردند و از جان خود برای سلامت و درمان مردم مایه گذاشتند؛ صمیمانه قدردانی نموده و بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم عزیز و شریف ایران تاکید می ورزد.

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 8072

به "سهم مردم دراداره نظام با دیدگاه های تنگ نظرانه درحال کاهش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم مردم دراداره نظام با دیدگاه های تنگ نظرانه درحال کاهش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید