ظریف: تمام تحریم های ضدبرجامی ترامپ باید برطرف شوند

به گزارش گیگابلاگ، تهران (پانا) - وزیر امورخارجه پس از انتها نشست کمیسیون مشترک برجام با بیان اینکه ایران مسیری منطقی برای پایبندی کامل به برجام ارائه می نماید؛ نوشت تمامی تحریم های ضدبرجامی ترامپ، بدون توجه به تمایزات و نام گذاری های بی منطق و خوسرانه تحریم ها باید برطرف شوند.

ظریف: تمام تحریم های ضدبرجامی ترامپ باید برطرف شوند

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ایران مسیری منطقی برای پایبندی کامل به برجام ارائه می نماید: ایالات متحده - که این بحران را موجب شده - باید ابتدا به پایبندی کامل بازگردد، ایران پس از راستی آزمایی سریع، اقدام متقابل خواهد نمود؛ تمامی تحریم های ترامپ، ضدبرجام بودند و باید برطرف شوند - بدون توجه به تمایزات و نام گذاری های بی منطق و خوسرانه تحریم ها.

دومین جلسه حضوری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام که از روز سه شنبه در وین از سر گرفته شده بود، امروز برگزار گردید.

ارائه گزارش رایزنی های فنی اجرا شده در جلسات گروه های کارشناسی لغو تحریم و هسته ای مهمترین دستورکار این نشست بود. در انتها این جلسه، توافق شد جلسه آینده کمیسیون در سطح معاونین در روز چهارشنبه آینده در وین برگزار گردد و بلافاصله در چارچوب گروه های کارشناسی، رایزنی های فنی و تخصصی به صورت فشرده برای تهیه و ارائه فهرست اقداماتی که باید از سوی همه طرف ها در حوزه برطرف تحریم و اقدامات هسته ای برای احیای برجام صورت گیرد، ادامه یابد.

هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام روز آدینه 13 فروردین به صورت مجازی شروع شد و بنا به خواست طرف های حاضر روزسه شنبه، 17 فروردین به صورت حضوری در وین از ادامه یافت. سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه، ریاست هیات کشورمان را در این نشست بر عهده داشت و نمایندگانی از سایر دستگاه ها از جمله بانک مرکزی، وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی، او را در این نشست همراهی کردند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 8816

به "ظریف: تمام تحریم های ضدبرجامی ترامپ باید برطرف شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: تمام تحریم های ضدبرجامی ترامپ باید برطرف شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید