نیویورک تایمز: ترامپ گفته با درگیری نظامی با ایران مخالف است

به گزارش گیگابلاگ، روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع آگاه نوشته است که ترامپ به مقام های ارشد دولت آمریکا اعلام نموده که نمی خواهد با ایران وارد جنگ گردد.

نیویورک تایمز: ترامپ گفته با درگیری نظامی با ایران مخالف است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه نیویورک تایمز روز پنج شنبه به نقل از منابع مطلع گزارش داد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به پاتریک شاناهان وزیر دفاع موقت این کشور گفته است که نمی خواهد با ایران وارد جنگ گردد.

این روزنامه اظهارات ترامپ را پیامی به دستیاران جنگ طلبش توصیف نموده و نوشته است که رئیس جمهور آمریکا گفته نمی خواهد شاهد آن باشد که کارزار فشار به ایران به درگیری نظامی با ایران مبدل گردد.

به گفته چند مقام آمریکایی، ترامپ در این جلسه که صبح چهارشنبه در اتاق وضعیت (Situation Room) کاخ سفید و با موضوع ایران برگزار شده، سرسختانه تأکید نموده که درگیری نظامی با ایرانی ها را نمی خواهد.

ترامپ ساعتی پیش هم در مراسم استقبال از یوری مورر رئیس جمهور سوئیس در پاسخ خبرنگاران درباره اینکه آیا جنگی با ایران در پیش است، گفت: امیدوارم اینطور نباشد.

به نوشته نیویورک تایمز، ترامپ در روزهای گذشته کوشش نموده تا این تصور را که جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید و مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در حال پیش بردن واشنگتن به سوی جنگ با ایران هستند، از بین ببرد. سه مقام آمریکایی به این روزنامه گفته اند ترامپ بیش از آنکه از اقدامات بولتون علیه ایران ناخرسند باشد، از این ناراحت است که این تصور ایجاد گردد که بولتون سیاست دولت ترامپ در خاورمیانه را به دست گرفته است.

بولتون پیش از ورود به دولت ترامپ بارها از کوشش برای براندازی در ایران یا حتی حمله نظامی به ایران حمایت نموده بود. نیویورک تایمز به نقل از مقام های آمریکایی نوشته است که بولتون در محافل خصوصی از بی میلی ترامپ به کوشش برای تغییر در غرب آسیا ابراز ناخرسندی نموده است. این روزنامه حتی نوشته است که بعضی در کاخ سفید آینده بولتون در سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید را مورد تردید قرار داده اند. وضعیت ونزوئلا و ناکامی آمریکایی در کنار زدن نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور از دیگر مواردی است که به نوشته نیویورک تایمز به ناراحتی ترامپ از بولتون منجر شده است.

روز گذشته نشریه نشنال اینترست هم با اشاره به اختلافات میان ترامپ و بولتون گزارش داد که رئیس جمهور آمریکا به فکر کنار گذاشتن مشاور امنیت ملی خود است. (جزئیات بیشتر)

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 50

به "نیویورک تایمز: ترامپ گفته با درگیری نظامی با ایران مخالف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز: ترامپ گفته با درگیری نظامی با ایران مخالف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید