کشف دارویی معجزه آسا برای نجات بیماران کرونایی

به گزارش گیگابلاگ، محققان می گویند ، این قرص روزانه، که برای اولین بار به عنوان یک درمان احتمالی کرونا توسط یک شرکت انگلیسی معرفی گشت، مرگ و میر را در افراد با بیماری متوسط یا شدید 71 درصد کاهش می دهد.

کشف دارویی معجزه آسا برای نجات بیماران کرونایی

به گزارش خبرنگاران یک تحقیق جدید نشان می دهد که داروهای استفاده شده برای درمان آرتروز می تواند مرگ بیماران کرونایی را تا 71 درصد کاهش دهد. این مساله می تواند منجر به کشف ترکیبی فوق العاده برای درمان کرونا شود.

محققان می گویند ، این قرص روزانه، که برای اولین بار به عنوان یک درمان احتمالی کرونا توسط یک شرکت انگلیسی معرفی شد، مرگ و میر را در افراد با بیماری متوسط یا شدید 71 درصد کاهش می دهد.

نکته مهمتر این است که این دارو برای درمان افراد مسن نیز دارای اثرات مثبت بوده است و این نقطه امید روشن تری است.

این دارو از ماه فوریه یکی از داروهایی بود که برای درمان احتمالی کرونا مورد استفاده قرار گرفت. شرکت هوش مصنوعی BenevolentAI با استفاده از فناوری هوش مصنوعی داروهای مختلفی را برای مبارزه با تاثیر کرونا بر ریه انسان مورد آزمایش قرار داد.

این یک داروی نسبتاً جدید برای آرتریت روماتوئید است که فقط سه سال است که به بازار وارد شده است.

اکنون این ایده توسط محققان اروپایی، به رهبری موسسه کارولینسکا سوئد، تأیید شده است و baricitinib میزان مرگ و میر در افراد بستری در بیمارستان را با دو سوم کاهش می دهد.

پیش از این نیز مطالعه ای بر روی بیماران دو بیمارستان اسپانیا و ایتالیا به این نتیجه رسیده بود که دگزامتازون می تواند مرگ بیماران کرونایی را 33 درصد کاهش دهد.

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 6842

به "کشف دارویی معجزه آسا برای نجات بیماران کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف دارویی معجزه آسا برای نجات بیماران کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید