روحانی: اگر عید خوب می خواهیم باید از همین امروز آغاز کنیم ، بعضی شهر ها قرمز شدند

به گزارش گیگابلاگ، رئیس جمهور گفت: اگر می خواهیم عید خوبی نداشته باشیم باید از همین امروز آغاز کنیم. امروز متاسفانه در خوزستان بعضی شهر ها قرمز شدند.

روحانی: اگر عید خوب می خواهیم باید از همین امروز آغاز کنیم ، بعضی شهر ها قرمز شدند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حسن روحانی رئیس جمهور، صبح امروز (شنبه 25 بهمن) در جلسه ستاد ملّی مبارزه با کرونا با تبریک ایّام باسعادت ماه رجب و میلاد حضرت امام باقر علیه السلام گفت: در این ایام پروتکل های بهداشتی هم باید رعایت گردد.

وی ادامه داد: امروز تقریباً یکسال از شناسایی ویروس کرونا در کشور گذشته است. هیچ کس در دنیا فکر نمی کرد چنین حوادثی با وجود پیشرفت بهداشتی و آگاهی به مردم روبرو شویم و فکر نمی کردند یک پاندمی باشد که همه عاجز شوند؛ یعنی پولدار، غنی و فقیر همه به مشکل خوردند حتی کشور هایی که مردم پولدار خود را برای تفریح به کرات دیگر می فرستادند.

رئیس جمهور گفت: میلیون ها نفر درگیر این بیماری شدند و صد ها هزار نفر در این بیماری از دنیا رفتند. همه آرزو ها این بود که بشر بتواند به دارو برسد. در دنیا نتوانستند به داروی مطمئن بیماری کرونا دست یابند. ساخت واکسن برای کرونا چندین سال طول می کشد، اما به دلیل شرایط اضطراری، مجوز استفاده از واکسن های ساخته شده صادر شد. کسی مطمئن نیست واکسن کرونا چقدر موثر و ایمنی دارد.

روحانی با اشاره به کوشش های اجرا شده در دنیا برای ساخت داروی مناسب برای درمان این بیماری، گفت: برغم قیمت های گزاف برای بعضی از دارو هایی که گفته شده در درمان این بیماری موثر هستند، هنوز هیچ داروی قطعی و اثرگذار برای درمان این بیماری معرفی نشده است.

رئیس جمهور همچنین به واکسن های ساخته شده برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری در دنیا اشاره نمود و اضافه نمود: در خصوص واکسن های ساخته شده نیز اینکه کدام واکسن کاملاً مؤثرتر است، هنوز کامل روشن نیست و اینکه آیا این واکسن ها در برابر جهش های جدید این بیماری نیز موثر خواهد بود، معین نیست. واکسیناسیون در کشور به ترتیب اولویتی که در ستاد ملی کرونا به تصویب رسیده، اجرا و عمل خواهد شد.

رئیس جمهور در عین حال راه اصلی مقابله با کرونا تا رسیدن به درمان قطعی این بیماری را همچنان رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی، عنوان نمود و اضافه نمود: برغم انجام واکسیناسیون، رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از تجمع های غیرضروری و رعایت فاصله گذاری اجتماعی همچنان یک ضرورت است و باید مراقب باشیم سبک جدید زندگی که در پیش گرفته ایم، دوباره به حالت قبل بازنگردد.

وی ادامه داد: چاره همچنان مراعات تمام دستورالعمل های بهداشتی است. تجمعات کم گردد، ماسک گذاشته گردد. کار دیگری که باید انجام داد واکسیناسیون است تا بتوانیم جامعه و افراد را ایمن سازی کنیم و زنجیره را قطع کنیم. امروز مصوب شد در خصوص ورود از کشور های خارجی مقررات بطور کامل انجام گردد. هر کس وارد کشور می گردد قانون و مقررات برای تست و قرنطینه رعایت گردد. شناسایی زود هنگام مخصوصا نسبت به ویروس جهش یافته مهم است.

روحانی با تاکید بر اینکه باید همه برای جلوگیری از خیز چهارم بیماری، دست به دست هم دهیم، گفت: اگر می خواهیم عید خوبی نداشته باشیم باید از همین امروز آغاز کنیم. امروز متاسفانه در خوزستان بعضی شهر ها قرمز شدند و برخ شهر های استان های دیگر نیز نارنجی شده اند. اصل این است که سبک زندگی را به گذشته بر نگردانیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 8173

به "روحانی: اگر عید خوب می خواهیم باید از همین امروز آغاز کنیم ، بعضی شهر ها قرمز شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: اگر عید خوب می خواهیم باید از همین امروز آغاز کنیم ، بعضی شهر ها قرمز شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید