زنجبیل در تسکین علائم لوپوس موثر است

به گزارش گیگابلاگ، مطالعه اخیر بر روی موش های آزمایشگاهی نشان می دهد که زنجبیل ممکن است به درمان افراد مبتلا به لوپوس و افراد آسیب پذیر در ایجاد لخته های خونی خطرناک یاری کند.

زنجبیل در تسکین علائم لوپوس موثر است

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، زنجبیل یک ماده غذایی محبوب در بسیاری از دنیا بوده که دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است.

محققان در مطالعه اخیر خود به آنالیز ترکیب اصلی بیواکتیو ریشه زنجبیل موسوم به 6-gingerol در کاهش علائم لوپوس پرداختند.

در بیماری لوپوس، سیستم ایمنی بدن به خودش حمله نموده و التهاب می تواند باعث آسیب دائمی به بافت ها گردد. گلبول های سفید خون به نام نوتروفیل ها نقشی اساسی در این واکنش التهابی دارند.

در این تحقیق، دانشمندان اثرات 6-gingerol را بر روی موش های مبتلا به لوپوس ارزیابی کردند.

آنها همچنین موش های مبتلا به سندرم آنتی فسفولیپید (APS) که اغلب با لوپوس همراه است را نیز مورد مطالعه قرار دادند. APS یک بیماری خودایمنی است که باعث تشکیل لخته های خونی در رگ های خونی بدن می گردد.

رمضان علی، سرپرست تیم تحقیق از مرکز پزشکی میشیگان، در این باره می گوید: در هر دو گروه از موش ها، 6-gingerol از آزاد شدن تله های خارج سلولی نوتروفیل جلوگیری می نماید.

تله های خارج سلولی نوتروفیل یا NET از سلول های سفید خون به نام نوتروفیل ها ناشی می گردد. این ساختارهای چسبنده تار عنکبوتی هنگامی ایجاد می شوند که آنتی بادی ها با گیرنده های سطح نوتروفیل ارتباط برقرار نمایند.

NETها موجب بروز لوپوس شده و تشکیل لخته های خونی را افزایش می دهند. در کنار کاهشNET ها، 6-gingerol هم باعث کاهش ایجاد لخته خون می گردد.

به طور کلی، یافته ها نشان می دهد که فعالیت ضدالتهابی ترکیب زنجبیل مستقیماً بر آنتی بادی های مربوط به بیماری هایی مانند لوپوس و APS تأثیر می گذارد.

این نتیجه نشان می دهد که ترکیب زنجبیل ممکن است چرخه التهاب را شکسته و به طور بالقوه به عنوان یک درمان عمل کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 7762

به "زنجبیل در تسکین علائم لوپوس موثر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنجبیل در تسکین علائم لوپوس موثر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید