تایوان خواستار اتحاد جهانی علیه چین شد

به گزارش گیگابلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، تسای اینگ ون رئیس اجرایی تایوان، خواستار اتحاد جهانی علیه اقدامات به زعم وی تهاجمی چین شد.

تایوان خواستار اتحاد جهانی علیه چین شد

به ادعای وی، اقدامات پکن در دریای چین جنوبی و تنگه تایوان، تهدیدات اصلی علیه ثبات منطقه ایندوپاسیفیک محسوب می شود.

تسای اینگ ون که در جمع مسئولان امنیتی تایوان و شماری از دیپلمات های بلندپایه غربی صحبت می کرد؛ با ادعای حفاظت از آزادی، از لزوم ایجاد اتحادی متشکل از کشورهای به زعم وی دموکراتیک جهان سخن گفت.

وی در ادامه ادعاهای خود اضافه نمود: وقت آن رسیده که کشورهای هم عقیده و دوستدار دموکراسی در منطقه ایندوپاسیفیک و حتی فراتر از آن، به بحث پیرامون ایجاد چارچوبی بنشینند که هدف از آن انجام اقدامات هماهنگ و پایدار در راستای حراست از نظم راهبردی است- نظمی که از قدرت بازدارندگی در برابر اقدامات تهاجمی یکجانبه گرایانه برخوردار است.

اظهارات تسای اینگ ون در حالی ایراد شد که چین به تایوان به چشم بخشی از تمامیت ارضی خود نگاه می کند و بارها به آمریکا و متحدانش درباره دامن زدن به جریان های جدایی طلبانه این منطقه هشدار داده است.

با این حال، آمریکا در ادامه سیاست چرخش به سمت آسیاپاسیفیک که لازمه آن مهار قدرت یابی چین است، عمداً اصل چین واحد را نادیده گرفته و علاوه بر تایوان، در امور داخلی هنگ کنگ و تبت هم مداخله می کند.

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 5757

به "تایوان خواستار اتحاد جهانی علیه چین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایوان خواستار اتحاد جهانی علیه چین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید