هوش مصنوعی

ترجمه گفتار به زبان اشاره با هوش مصنوعی SignGAN

محققان انگلیسی پیروز به توسعه سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی با نام SignGAN شده اند که می تواند به صورت بلادرنگ گفتار را به زبان اشاره ترجمه کند.

15 دی 1399

الکسا با این قابلیت جدید می تواند ذهن کاربران را بخواند

آمازون روز گذشته بیان کرد عملکرد دستیار صوتی خود یعنی الکسا را با استفاده از فناوری یادگیری ماشینی بهبود بخشیده. تا حدی که این دستیار صوتی هوشمند اکنون می تواند حتی ذهن افراد را هم بخواند.

23 آذر 1399

دانشگاه شهاب دانش در رشته هوش مصنوعی پذیرای داوطلبان دکتری است

رئیس دانشگاه شهاب دانش گفت: با مجوز وزارت علوم از ترم جاری، هفت دانشجو در مقطع دکترای هوش مصنوعی پذیرش می شوند.

7 آبان 1399

تشخیص فعالیت های انسان در خانه بدون دوربین

محققان سیستمی طراحی نموده اند که قادر است فعالیت هایی که در خانه انجام می گردد را تشخیص داده و گزارش دهد.

6 مهر 1399

پین کردن کامنت های اینستاگرام امکان پذیر می شود

اینستاگرام از روز گذشته ارائه قابلیت پین کردن کامنت ها را آغاز کرده است. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد که حداکثر سه کامنت موردنظر خود را برای هر پست پین کنند تا در بالای بخش کامنت ها قرار بگیرند.

16 شهریور 1399

تراشه پرچمدار Kirin 990 5G و قابلیت های منحصر به فردش را بشناسیم

هوآوی به تازگی از تراشه جدید HiSilicon Kirin 990 5G در گوشی های هوشمند سطح بالای خود استفاده کرده است. محصولی با قابلیت های خاص که در مقایسه با محصولات نسل قدیم، به روزرسانی های ویژه ای را برای کاربران به همراه دارد.

10 اردیبهشت 1399

اثری از پروژه های نهادهای دولتی نیست، بازار کار هوش مصنوعی خوب است

حرف مشترک تعدادی از دانشجویان هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی شریف این است که خبری از سفارش پروژه از سوی نهادهای دولتی نیست، فضای اشتغال مناسب است و از سطح آموزش دروس این گرایش در دانشگاه شریف نسبتا راضی هستند.

5 بهمن 1398

غول های خودروسازی جهان در نمایشگاه توکیو 2019

نمایشگاه خودرو توکیو را می توان یکی از مهم ترین نمایشگاه های خودرو آسیا دانست که به صورت سالانه غول های خودروسازی جهان جدیدترین محصولات خود را در آن به نمایش می گذارند.

23 دی 1398

چگونگی عملکرد فناوری تشخیص چهره در گوشی مالی Huawei Y7 2019

بسیاری از کاربران همواره به دنبال گوشی میان رده و خوش قیمتی هستند که با آن بتوانند فناوری های روز را تجربه نمایند. Huawei Y7 2019 از همین نوع محصولات است که فناوری تشخیص چهره را نیز با خود به همراه دارد.

7 شهریور 1398

سایت های مطرح درباره گلکسی نوت 9 چه می گویند؟

مجله دیجی کالا - یوسف اسفندیاری: چندی پیش سامسونگ از جدیدترین پرچم دار خود یعنی گلکسی نوت 9 رونمایی کرد. این گوشی هوشمند به دلیل بهره گیری از امکانات قابل توجه، مورد توجه زیادی قرار گرفته است.

11 مرداد 1398

سونی سرویس تاکسیرانی آنلاین تاسیس کرد

تهران- خبرنگاران- شرکت ژاپنی سونی امروز به صورت رسمی نرم افزار تاکسیرانی آنلاین جدید خود را در توکیو معرفی کرد. سرویسی که فعلا تنها در ژاپن عرضه خواهد شد.

17 تیر 1398